E-Ticarette Öngörürcülük Dönemi!

Ünlü satış ve dağıtım sitesi Amazon, uçuk ‘drone’ projesinden sonra şimdi de kullanıcılarının aklından geçenleri okumayı hedefleyen “sezgisel kargolama”nın patentini aldı Geçen yıl, Amazon’un drone (insansız küçük hava aracı) kullanarak ürünlerini ulaştırmayı ...

E-Ticarette Öngörürcülük Dönemi! (24 Ocak 2014)

Ünlü satış ve dağıtım sitesi Amazon, uçuk ‘drone’ projesinden sonra şimdi de kullanıcılarının aklından geçenleri okumayı hedefleyen “sezgisel kargolama”nın patentini aldı

Geçen yıl, Amazon’un drone (insansız küçük hava aracı) kullanarak ürünlerini ulaştırmayı planladığını duyurmuştuk. Çeşitli pürüzlere sahip olmasına karşın büyük merak toplayan bu proje, belli ki Amazon’un sadece bir planıymış.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Amazon bu kez yine çok ilginç bir patent aldı. “Sezgisel Kargolama” diye adlandırılan bu patent, kullanıcılar daha satış yapmadan önce davranıp, ürünün önceden paketlenip yakın kargo merkezlerinde beklemesini sağlıyor.

Amazon’dan bir sözcünün yorum yapmayı reddettiği konu, herkesin ilgisini çekti. Amazon’un elindeki verileri kullanarak gerçekleştireceği alım tahminleri, eğer başarılı olursa, ürün ulaştırma sürelerini büyük ölçüde kısabilir.