Ve Sonunda Gökkuşağı Gözaltına Alındı!

‘İleri demokrasi’ renklere ancak bir hafta dayanabildi! İzmit’te gökkuşağı rengine boyanan ancak belediye ekiplerinin yeniden griye boyadığı merdivenleri bugün yeniden boyamak isteyen gençle polis tarafından gözaltına alındı. İzmit’te Ömerağa Mahallesi’nde Ak...

Ve Sonunda Gökkuşağı Gözaltına Alındı! (6 Eylül 2013)

‘İleri demokrasi’ renklere ancak bir hafta dayanabildi! İzmit’te gökkuşağı rengine boyanan ancak belediye ekiplerinin yeniden griye boyadığı merdivenleri bugün yeniden boyamak isteyen gençle polis tarafından gözaltına alındı.

İzmit’te Ömerağa Mahallesi’nde Akçacami Caddesi ile İnönü Caddesi’ne bağlayan merdivenler hafta başında gençler tarafından gökkuşağı rengine boyandı. Buna tepki gösteren İzmit Belediyesi yöneticileri ekiplerine talimat vererek bir gün sonra merdivenleri gri renge boyadı.

Sosyal medya üzerinden haberleşen bir grup genç bugün merdivenleri yeniden gökkuşağı rengine boyamak için merdivenlere geldi. Çevrede önlem alan polis, buna izin vermedi ve merdivenleri boyamaya başlayan Gökhan Avkaya, Çetin Ak, Mesut Yılmaz, Gizem Güzel ve Hazal Korkmaz’i yaka paça gözaltına aldı.

Gençler ifadeleri alınmak üzere Saraybahçe Polis Merkezi’ne götürülürken, çevrede bazı vatandaşlar bunu protesto ederek polisleri ıslıkladı.