90 Yaşında Eylem Yapmaktan Tutuklandı

Yahudi soykırımından kurtulan 90 yaşındaki Hedy Epstein Ferguson protestosunda tutuklandı Holokost (Yahudi soykırımı) sonrası ayakta kalan 90 yaşındaki Hedy Epstein Pazartesi sabahı St. Louis’de gözaltına alındı. Epstein’ın sekiz diğer kişiyle birlikte polisin “...

90 Yaşında Eylem Yapmaktan Tutuklandı (19 Ağustos 2014)

Yahudi soykırımından kurtulan 90 yaşındaki Hedy Epstein Ferguson protestosunda tutuklandı

Holokost (Yahudi soykırımı) sonrası ayakta kalan 90 yaşındaki Hedy Epstein Pazartesi sabahı St. Louis’de gözaltına alındı.

Epstein’ın sekiz diğer kişiyle birlikte polisin “dağılın” uyarısına uymadığı için tutuklandığı belirtiliyor.

Konu hakkında konuşan Epstein “Gençliğimden beri eylemciyim ama 90 yaşından eyleme katılmak zorunda kalacağım aklıma gelmemişti. İnsanlar bugün ayaklanmalı ki gelecekte 90 yaşındakiler eylem yapmak zorunda kalmasın” dedi.

Geçtiğimiz yüzyılın en büyük katliamı Holokost’tan kurtulmayı başaran Hedy Epstein, hayatını bu dünyada halen devam eden insanlık dramlarını protesto etmeye adamış.

İnsanlık adına güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelmekten bir an bile korkmadığını ifade eden Epstein şimdiye kadar, Guatemala, Nikaragua, Kamboçya, Mısır, Gazze ve Batı Şeria’da protesto eylemlerinde bulunmuş.

2003’ten bu yana beş kez Gazze ve Batı Şeria’yı da ziyaret eden 90’lık protestocu neden bu yaşına rağmen halen mücadelesini sürdürdüğünü soran gençlere şu cevabı veriyor: “Biz şimdi tepkimizi gösterelim ki gençler 90 yaşına geldiklerinde aynı sorunlar ile karşı karşıya kalmasınlar.”

Epstein, “Gazze’ye Özgürlük Hareketi”yle Gazze eylemlerinde de katılıyor.