Twitter’da Takip Etti, Ev Kazandı!

Chavez’in Twitter’deki 4. milyonuncu takipçisine ev hediye edildi. Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in Küba’daki ameliyat ve tedavisinden döndüğü gün, 20 yaşındaki Alemar Rosnaty Jimenez Ruiz, Chavez’in resmi twitter hesabının 4.milyonuncu takipçisi ol...

Twitter’da Takip Etti, Ev Kazandı! (19 Şubat 2013)

Chavez’in Twitter’deki 4. milyonuncu takipçisine ev hediye edildi.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in Küba’daki ameliyat ve tedavisinden döndüğü gün, 20 yaşındaki Alemar Rosnaty Jimenez Ruiz, Chavez’in resmi twitter hesabının 4.milyonuncu takipçisi oldu.

Venezuela devlet televizyonunda canlı yayınlanan ödül töreninde Başkan Yardımcısı Nicolas Maduro, Hugo Chavez’in ABD Başkanı Barack Obama’dan sonra en fazla takipçiye sahip dünyanın ikinci başkanı olduğunu vurgulayarak, Alemar Rosnaty’ye bu ödülü Başkan Chavez adına verdiklerini söyledi. Maduro, genç kızın ailesinin hükümetinin yoksulları ev sahibi yapma planı “Gran Mision Vivienda” (Konut edindirme büyük misyonu)’na kayıtlı olduklarını belirterek, yaptıklarının sadece tanrının da yardımıyla bu süreci hızlandırmak olduğunu açıkladı.

Alemar Rosnatty, Chavez’in 4 milyonuncu takipçisi olduktan sonra @RosntyRuiz hesabından “Her zaman tanrıya senin için dua ettim @chavezcandanga. Tanrıya güven, O seni iyileştirecek” ve “@chavezcandanga her zaman seni seveceğim” tweetleri attı. (Milliyet)