Twitter ve Facebook’tan Sonra Bu Kez de Apple Siber Saldırı Şoku Yaşadı

Teknoloji dünyasında uykular kaçtı, tedirgin bir dönem başladı. Çalışanlara internette gezinti yasağı kapıda! Kimliği belirsiz bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen saldırıda bazı Apple çalışanlarının yazılım geliştirici bir siteyi ziyaret ettikleri sırada ...

Twitter ve Facebook’tan Sonra Bu Kez de Apple Siber Saldırı Şoku Yaşadı (20 Şubat 2013)

Teknoloji dünyasında uykular kaçtı, tedirgin bir dönem başladı. Çalışanlara internette gezinti yasağı kapıda!

Kimliği belirsiz bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen saldırıda bazı Apple çalışanlarının yazılım geliştirici bir siteyi ziyaret ettikleri sırada ‘kötü amaçlı’ bir yazılım tarafından etkilendikleri belirtiliyor. Apple firması kötü amaçlı yazılımın Mac bilgisayarlara etkilemek üzere tasarlandığını açıkladı. Firma yazılımın Mac bilgisayar kullanan ‘diğer firmaları’ da etkilediğini belirttiler.

Apple firması çalışanlarını etkileyen yazılımın geçtiğimiz hafta Facebook’u etkileyen korsan saldırısını gerçekleştiren grup tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

Facebook Inc. şirketler grubu da, Ocak ayında, sitenin “sofistike” bir siber saldırıya uğradığını ve saldırıda kullanıcı bilgilerinin zarar görmediğini açıklamıştı.

Saldırının, bir grup Facebook çalışanının kötü amaçlı yazılıma sahip bir internet sitesini ziyaret etmesi sonucu meydana geldiği belirtilmişti.

Bu aybaşında başka bir sosyal paylaşım sitesi Twitter da siber saldırıya uğramış ve 250 bin kullanıcının bilgilerinin “hacker”lar tarafından ele geçirildiği duyurulmuştu.