Twitter Üzerinden Alışveriş Başlıyor!

Sosyal ağlar son zamanlarda gözlerini e-ticarete diktiler. Google’dan sonra Twitter’ın da siteye doğrudan alışveriş özelliği eklemeye hazırlandığı öğrenildi Facebook’tan sonra dünyanın en büyük sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter, kullanıcılarına site üzerinden doğr...

Twitter Üzerinden Alışveriş Başlıyor! (17 Ocak 2014)

Sosyal ağlar son zamanlarda gözlerini e-ticarete diktiler. Google’dan sonra Twitter’ın da siteye doğrudan alışveriş özelliği eklemeye hazırlandığı öğrenildi

Facebook’tan sonra dünyanın en büyük sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter, kullanıcılarına site üzerinden doğrudan alışveriş yapabilecekleri bir sistem hazırlıyor.

recode.net’te yer alan habere göre Twitter, bu projeyle ilgili internet üzerinden kredi kartıyla alışveriş hizmeti sunan Stripe şirketiyle görüşmeler yürütüyor. Uygulama konusunda son aşamaya gelindiği ancak sistemin nasıl işleyeceğinin ise henüz bilinmediği söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde, internet devi Google ile İngiliz ekonomik havayolu Ryanair şimdiye kadar gizli tutulan yeni bir girişim için işbirliği yaptıkları ortaya çıkmıştı.

Google’in üzerinde çalıştığı proje yepyeni bir uçak bileti arama, fiyat karşılaştırma ve rezervasyon portalı. Google’in yeni portalında bir uçak bileti fiyat kıyaslama yeni sitesinin temeli olacak.