Twitter, Facebook’laşmakta Kararlı!

Twitter, Facebook’a benzeyen timeline (zaman akışı) ana sayfa tasarımı değişikliğinden sonra, yine Facebook’tan “esinlendiği” bir özelliği daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Twitter kullanıcıları, hesaplarına gelen uyarıları artık web üzerinden kolayca alab...

Twitter, Facebook’laşmakta Kararlı! (12 Nisan 2014)

Twitter, Facebook’a benzeyen timeline (zaman akışı) ana sayfa tasarımı değişikliğinden sonra, yine Facebook’tan “esinlendiği” bir özelliği daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Twitter kullanıcıları, hesaplarına gelen uyarıları artık web üzerinden kolayca alabilecekleri bir uygulamaya sahip olacaklar; tüm uyarılar, kullanıcıya küçük bir pop-up satesinde anında iletilecek. RT ve Favori uyarılarını gerçek zamanlı olarak almayı sağlayan yeni özellik, Facebook’ta olduğu gibi, ekranın alt köşesinde belirecek.

Twitter’ın Facebook ile rekabetinde, Facebook’a benzeyen pek çok özelliği devreye sokması bu aralar çok dikkat çekiyor. Yeni özellik de Facebook’un uyarılarına benziyor. Ancak Twitter, bu uyarı penceresinin içinden yeni Tweet atmaya da izin veriyor.

Kullanıcılar isterlerse ayarlar arasındaki seçenekler sayesinde yeni uyarı pencerelerini kapatabilecekler veya kimden hangi uyarıları almak istediklerini belirleyebilecekler.