SON SAYI

9 Şubat Pazar günü “Yalana Karşı Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla yayın hayatına başlayıp okurlarıyla buluşan Karşı Gazetesi kapandı. İmtiyaz sahibi Turhan Ababey, gazete çalışanlarına yarın çıkacak sayıyla gazetenin yayın hayatının sona ereceğini açıkladı. ...

SON SAYI (13 Nisan 2014)

9 Şubat Pazar günü “Yalana Karşı Gerçeğin Gazetesi” sloganıyla yayın hayatına başlayıp okurlarıyla buluşan Karşı Gazetesi kapandı.

İmtiyaz sahibi Turhan Ababey, gazete çalışanlarına yarın çıkacak sayıyla gazetenin yayın hayatının sona ereceğini açıkladı.

Gazetede ilk şok 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ali Ağaoğlu’nun tam sayfa ilanının gazetede yayınlanmasının ardından yaşanmış, gazetenin yazarlarından Şebnem Sönmez, Ece Zereycan, İhsan Eliaçık ve Deniz Evin sosyal medya aracılığıyla gazeteden ayrıldıklarını duyurmuştu.

Ardından İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Çelik ve Reklam Müdürü Saynur Okuroğlu gazeteyle yollarını ayıran isimler olmuştu.

Bu arada ücretlerini alamayan çalışanlar da bir süreliğine iş bırakmışlardı.

Genel yayın yönetmeni de istifa etmişti

Son olarak ise Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Eren Erdem istifa etmiş, yerine yayın koordinatörü Kutlu Esendemir Genel Yayın Yönetmeni olarak atanmıştı.

Peş peşe gelen istifa ve işten çıkarılmaların ardından zor duruma düşen Karşı gazetesi yarın son sayısı ile piyasaya çıkacak.

Yaklaşık 100 emekçinin gece gündüz gözü gibi baktığı, henüz emekleyen muhalif bir bebek olan Karşı’nın kapatılması Türk Basını açısından önemli bir kayıp.

Aşağıdaki fotoğrafta gazete çalışanları gazetenin yarın çıkacak veda sayısını hazırlarken görülüyor.

GÜNCELLEME

Akşamüzeri saatlerinde aralarında Genel Yayın Yönetmeni Kutlu Esendemir’in de bulunduğu çalışanlar, gazete binasını işgal ederek, ücretleri ödenmediği sürece gazeteden ayrılmayacaklarını belirttiler.

Sosyal medyada @KarsiDirenis adıyla bir hesap açan gazete çalışanları aynı adla bir de özel sayı gazete yayınladılar. Gazetecilerin direnişi devam ediyor.