Türkiye’nin İlk +18’lik Fuarı Başlıyor!

DHA Antalya Bürosu’nun geçtiği haberin “+18’lik fuarlar başlıyor” başlığını okuyanlar, doğal olarak içeride nelerin olup biteceğini merak ediyorlar ama işin aslı pek de öyle sanıldığı gibi değil! Antalya Fuarcılık ve İşletme Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından bu ...

Türkiye’nin İlk +18’lik Fuarı Başlıyor! (19 Şubat 2013)

DHA Antalya Bürosu’nun geçtiği haberin +18’lik fuarlar başlıyor” başlığını okuyanlar, doğal olarak içeride nelerin olup biteceğini merak ediyorlar ama işin aslı pek de öyle sanıldığı gibi değil!

Antalya Fuarcılık ve İşletme Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından bu yıl ikisi birlikte düzenlenecek gıda ve içecek ihtisas fuarlarına 18 yaşından küçükler alınmayacak.

20. Uluslararası Food Product Gıda İhtisas Fuarı ve 2. Bevex İçecek İhtisas Fuarı yarın (20 Şubat) Antalya Expo Center’da (AEC) başlayacak. 23 Şubat’a dek sürecek fuarda, yurt içi ve dışından 350 firma, 3 binden fazla markasını sergileme imkanı bulacak. Sektör dağılımı açısından Türkiye’nin en kapsamlı ve uluslararası fuarı olan Gıda İhtisas Fuarı’nda bakliyattan yağa, deniz ürünlerinden et, süt ve ambalaja kadar gıdayla ilgili her çeşit ürün yer alacak.

İçecek İhtisas Fuarı’nda ise tüm alkollü-alkolsüz içecekler, şarap, bira, enerji içecekleri, konsantre içecekler, ambalajlar, meyve suları, su, madensuyu, gazlı içecekler, kokteyl sosları ve bu gibi ürün grupları sergilenecek. 38 ülkeden 45 bin ziyaretçiyi buluşturması beklenen fuarlara Makedonya konuk ülke sıfatıyla katılacak. Polonya, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Irak, İran, Pakistan, Yemen, Kuveyt, Mısır’ın da aralarında yer aldığı Ortadoğu ve Balkan ülkelerinden alım heyetleri fuarlarda yer alacak.

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER ALINMAYACAK

Toplam 40 bin metrekare alana sahip AEC’de düzenlenecek fuarlar kapsamında, ‘Türkiye Yaratıcı Barmenler Yarışması’, ‘Şarap Sokağı Projesi’, ‘Profesyonel Tadım Günleri’, ‘Türk Şarapları-Türk Peynirleri eşleşmesi’, ‘Türk şarapları-Türk kebapları eşleşmesi’ gibi etkinlikler ve çeşitli workshoplar gerçekleştirilecek. Fuarlara, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) mevzuatı gereği 18 yaşından küçükler alınmayacak. (DHA)