Türkiye’nin En Yaşlı Fenomeni, Sosyal Medya Tutkusu Yüzünden Huzurevinden Kovuldu

Kiminin ‘dayı’sı, kiminin ‘kumandan’ı, kimilerinin de ‘Kazım Abi’si… Twitter kullanıcılarının yakından tanıdıkları ve esprili tweet’lerini severek takip ettikleri 70 yaşındaki Kazım Ulutaş, Ankara Pursaklar Huzurevi’nden kovuldu Sosyal medyada paylaştığı videola...

Türkiye’nin En Yaşlı Fenomeni, Sosyal Medya Tutkusu Yüzünden Huzurevinden Kovuldu (8 Ekim 2014)

Kiminin ‘dayı’sı, kiminin ‘kumandan’ı, kimilerinin de ‘Kazım Abi’si… Twitter kullanıcılarının yakından tanıdıkları ve esprili tweet’lerini severek takip ettikleri 70 yaşındaki Kazım Ulutaş, Ankara Pursaklar Huzurevi’nden kovuldu

Sosyal medyada paylaştığı videolar ve yazılı mesajları ile bir fenomen haline dönüşen Kazım Ulutaş, esprili üslubuyla mesajlarındaki şikayetlerinin konusunu oluşturan Ankara Pursaklar Huzurevi’ndenden çıkarıldı. Huzurevi yönetimi Ulutaş’ı, bayramın ikinci günü apar topar yerinden etti.

Ankara Pursaklar Huzurevi sakini 70 yaşındaki Kazım Ulutaş İnternette paylaştığı videoların ardarda izlenme rekorları kırması ve basında yer almasının ardından Bayramının ikinci günü huzur evi yönetimi tarafından kaldığı odadan çıkarıldı. Sabah erken saatlerde apar topar uyandırıldığını ve kovulduğunu ifade eden Kazım Ulutaş, Ankara İl Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğünün kendisine sahip çıkmasını bekliyor.

Kazım Ulutaş’ın paylaştığı videolarda ve Twitter adresinde huzur evindeki yavaş internet bağlantısı ve yemeklerde et verilmediği yönündeki şikayetleri yer alıyordu.

Kendine has esprili üslubuyla mesajlarını paylaşan ve başından geçenleri anlatan Kazım Ulutaş, Ankara Pursaklar Huzurevi’nin aldığı bu kararla apar topar uzaklaştırıldı.

Türkiye’nin En Yaşlı Fenomeni

Önce internette paylaştığı videolar izlenme rekorları kıran ve bir sosyal medya fenomenine dönüşen Pursaklar Huzurevi’nin sakinlerinden Kazım Ulutaş daha sonra kendisine Twitter’da da bir hesap açtı. Sosyal medyada yaşından beklenenin kat be kat ötesinde bir performans sergileyen Ulutaş, huzurevindeki internet bağlantısından, yemeklerden şikayetlerini ve huzurevindeki arkadaşlarına ilişkin esprilerini Twitter’dan paylaşıyor. Videolarında bahsettiği sorunlarını esprili diliyle Twitter’a taşıyan Ulutaş, kendine has esprili üslubunu burada da sürdürüyor. 70 yaşında olmasına karşın gönlü genç olan Ulutaş’ın Twitter’da 17 bin 700 takipçisi var.