Türkiye’de Yılsonu Hava Durumu

2014 yılının son haftasında iç ve doğu bölgelerimizde kar ve karla karışık yağmur görülürken, batı bölgelerimiz ve kıyılarda yağış yok. Bursa Uludağ yolu ile Bolu Dağı'nın D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerinde yoğun kar yağışı ...

Türkiye’de Yılsonu Hava Durumu (22 Aralık 2014)

2014 yılının son haftasında iç ve doğu bölgelerimizde kar ve karla karışık yağmur görülürken, batı bölgelerimiz ve kıyılarda yağış yok.

Bursa Uludağ yolu ile Bolu Dağı'nın D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

KAR ALARMI VERİLER İLLER

Bilecik çevresi, Sakarya, Kocaeli ve Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar etkili olacak.

Eskişehir ve Çankırı kar yağışı ve karla karışık yağmur, Rize ile Artvin'de kar ve karla karışık yağmur çok etkili olacak.

Bitlis ve Şırnak'ta özellikle akşam saatlerinde çok etkili kar yağışı görülecek.

Mardin, Batman ve Siirt'te akşam saatlerinden itibaren yoğun kar ve karla karışık yağmur etkili olacak.

Ancak soğuk hava dalgası Salı gününden itibaren yerini yine ılık havaya bırakacak.

İSTANBUL ve BATI BÖLGELERİ

İstanbul ve Batı Bölgelerimizde hafta sonuna kadar önemli bir yağış beklenmiyor. Hatta hafta ortası sıcaklıklar yine gündüz 15 dereceye kadar yükselerek mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Ancak geceleri sıcaklık 3-5 dereceye kadar düşüyor. Cuma gününden itibaren ise yeni bir yağışlı hava dalgası ile birlikte sıcaklıklar tekrar hissedilir derecede azalacak. Hafta sonu yine yağışlı ve soğuk geçeceğe benziyor.

YILBAŞINDA HAVA NASIL OLACAK?

Önümüzdeki hafta da bu haftaya benzer bir hava durumu tahmin ediliyor. Pazartesi açık olan hava Salı itibaren bulutlanabilir ancak 2015 yılının ilk günü olan 1 Ocak 2015 Perşembe gününe kadar yağış beklenmiyor. Perşembe yağmur olasılığı var. Sıcaklık hafta sonuna kadar yine gündüzleri 14 geceleri ise 3-5 derece dolaylarında olur.

Her şeyin gönlünüzce olacağı mutlu ve güzel bir yıl dileriz.

BÖLGELERİMİZE GÖRE 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM

İSTANBUL İÇİN 15 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: NTVhava.com