Yeni hafta şiddetli yağış, buz gibi hava ve karla geliyor

Pazartesi ve Salı günü Marmara’nın batısı ve güneyinde (İstanbul da dahil) şiddetli yağış görülecek, su baskınlarına dikkat edilmesi gerekiyor Şiddetli yağışlar Salı günü de Bodrum – Antalya arasında kalan kıyı kesimlerde gör&uum...

Yeni hafta şiddetli yağış, buz gibi hava ve karla geliyor (27 Kasım 2016)

Pazartesi ve Salı günü Marmara’nın batısı ve güneyinde (İstanbul da dahil) şiddetli yağış görülecek, su baskınlarına dikkat edilmesi gerekiyor

Şiddetli yağışlar Salı günü de Bodrum – Antalya arasında kalan kıyı kesimlerde görülecek.

Balkanlar’dan yurda giriş yapacak soğuk havanın Salı akşam saatlerinden itibaren iç kesimlere doğru ilerlemesiyle birlikte Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun tamamı ve Doğu Anadolu’da kar yağışları görülecek.

Pazartesiden başlayarak Çarşamba akşamına kadar neredeyse bütün denizlerimizde ve denize kıyı şehirlerin tamamında hayatı olumsuz etkileyecek düzeyde, Marmara ve Ege’de Pazartesi akşam saatlerine kadar lodostan, sonrasında poyrazdan fırtına ve kuvvetli fırtına bekleniyor.

Orta Akdeniz üzerinden Ege’ye gelen alçak basınç merkezi, Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk hava ile birleşerek, Doğu Akdeniz’de derinleşip başta Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri olmak üzere, kıyı şehirlerimize çok kuvvetli yağmurlar, iç bölgelere ve yüksek kesimlere de kar getirecek.

Pazar gecesi hafif olarak başlayacak olan yağmur, İstanbul’da Pazartesi günü öğle saatlerinden itibaren etkisini iyice artıracak ve Salı akşam saatlerine kadar neredeyse aralıksız olarak etkili olacak. Salı günü İstanbul’da hava hissedilir derecede soğuyacak, alçak semtlerde kar yağışı görülmeyecekse de yüksek kesimlerde Salı gecesi yağış çekilirken karla karışık yağmur veya hafif kar serpintisi görülebilir.

Ankara’da ise Salı akşam saatlerden itibaren kar yağışı bekleniyor. Kentte 5 ile 10 cm arası kar kalınlığı oluşabilir.

Soğuk ve yağışlı hava sistemi Türkiye genelinde hafta sonuna kadar etkili olacak.

İşte bu hafta İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM