Türkiye ‘Kızlı Erkekli’ Yürüdü

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kızlı-erkekli öğrenci evleri” açıklamasına tepki olarak bugün bütün Türkiye’de protesto yürüyüşleri yapıldı. Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun çağrısı ile İstanbul Forumları Kadıköy Altıyol boğa heykelinde to...

Türkiye ‘Kızlı Erkekli’ Yürüdü (10 Kasım 2013)

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kızlı-erkekli öğrenci evleri” açıklamasına tepki olarak bugün bütün Türkiye’de protesto yürüyüşleri yapıldı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun çağrısı ile İstanbul Forumları Kadıköy Altıyol boğa heykelinde toplanarak, etkinliğin düzenlendiği Yoğurtçu Parkı’na yürüdüler. İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Antalya, Gaziantep ve daha birçok ilde ‘kızlı erkekli’ protesto yürüyüşleri düzenlendi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun çağrısıyla toplanan binlerce kişi, Kadıköy Boğa’dan Yoğurtçu Parkı’na yürüyüş yaptı. Parktaki etkinlik konuşma ve konserlerle devam etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kızlı-erkekli öğrenci evleri” açıklamasının ardından Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun çağrısıyla bir araya gelen binlerce kişi Yoğurtçu Parkı’nda buluştu.

Kadıköy Boğa’da toplanan öğrenciler, sloganlarla Yoğurtçu Parkı’na yürüdü. Hürriyet Bandosu’nun Ali İsmail Korkmaz için bestelediği marşın söylenmesinin ardından, FKF İstanbul İl Başkanı Zozan Baran açılış konuşmasını yaptı.

“Her yer kızlı, her yer erkekli” ve “Gençlik gelecek, Tayyip gidecek” sloganlarından sonra sahneye Peyk çıktı. Peyk’in seslendirdiği şarkı sonrasında parkta “Oğlan bizim kız bizim çatlasın faşizm” sloganı atıldı.

FKF’nin çağrısıyla Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndaki etkinlikle başlayan ve Altıyol’a yapılan yürüyüşle süren eylem, burada yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Merdan Yanardağ, Barış Terkoğlu, İlhan Cihaner, Enver Aysever, Soner Yalçın, Renan Bilek ve Şafak Pavey, eyleme katılan gençlere destek mesajları yayımladılar.

İzmir

İzmir

Ankara

Ankara

Ankara

Ankara

Adana

Eskişehir

Gaziantep

Antalya

 

 

Fotoğraflar Twitter’dan derlenmiştir.