Tumblr’ın Yıldızı Her Geçen gün Daha da Parlıyor!

Her yıl popülerliği bir önceki yıla göre çok daha fazla artan Tumblr sonunda Google aramalarına göre bloglardan çok daha popüler bir hal almayı başardığını göstermiş oldu. Google üzerinde yapılan “blog” ve “tumblr” arama sonuçlarına göre ilk kez bu y...

Tumblr’ın Yıldızı Her Geçen gün Daha da Parlıyor! (4 Ocak 2013)

Her yıl popülerliği bir önceki yıla göre çok daha fazla artan Tumblr sonunda Google aramalarına göre bloglardan çok daha popüler bir hal almayı başardığını göstermiş oldu. Google üzerinde yapılan “blog” ve “tumblr” arama sonuçlarına göre ilk kez bu yıl içerisinde Tumblr kelimesi, blog kelimesini geçmeyi başardı.

Bunun nedeniyse “blog” kelimesinin arama hacmindeki hızlı düşüş ve “tumblr” kelimesinin arama hacmindeki hızlı yükselişten kaynaklanmaktadır. Bunu açık olarak isterseniz Google Trends üzerinden sizler de görebilirsiniz.

Blog kelimesi için yapılan arama sorguları 2007 yılından sonra yavaşlamaya başlayarak en son 2009 yılında tavan yaptıktan sonra tekrar yavaş yavaş düşüşe başlamıştır.

Yine aynı verilere dayanarak Tumblr kelimesinin arama hacminin 2010 Ocak ayı itibarıyla yükselmeye başladığını ve her ay sürekli olarak yükselmeye devam ederek günümüze geldiğimizde blog kelimesinin arama hacmini görmemiz mümkün olacaktır. Aslına bakarsanız bu ilginin azaldığı göstermekten çok, Tumblr’ın kendi popüleritesini arttırarak, insanların Tumblr blogları kurmalarına izin vermiş olması ve Tumblr üzerinde blog sahibi olan insanların da bu sayfaları ziyaret etmesinin önemi gerçekten büyüktür.

tamindir.com