TIME’ın ‘Yılın Kişisi’ Anketinde Halk Jürisi Sonuçları Belli Oldu

Dünyaca ünlü Time dergisinin her yıl düzenlediği ‘'Yılın Kişisi'' anketinde bu yıl Hindistan Başbakanı Narendra Modi  birinci oldu. İnternet üzerinden düzenlenen ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 29. sırada yer aldı...

TIME’ın ‘Yılın Kişisi’ Anketinde Halk Jürisi Sonuçları Belli Oldu (9 Aralık 2014)

Dünyaca ünlü Time dergisinin her yıl düzenlediği ‘'Yılın Kişisi'' anketinde bu yıl Hindistan Başbakanı Narendra Modi  birinci oldu.

İnternet üzerinden düzenlenen ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 29. sırada yer aldı.

Narendra Modi, Time dergisinin internet sitesinden kullanılan yaklaşık beş milyon oyun yüzde 16'sından fazlasını alarak ilk sıraya oturdu. Derginin baş editörü Nancy Gibbs,  derginin editörleri tarafından belirlenecek kesin listenin çarşamba günü açıklanacağını ve sosyal medyada paylaşılacağını söyledi.

Oylamada, ABD'deki  Ferguson'daki göstericiler yüzde 9.2 oyla ikinci sıraya yerleşirken, Hong Kong'daki gösterilerin lideri öğrenci Joshua Wong üçüncü, Pakistanlı kadın hakları eylemcisi Malala Yusufzay  dördüncü ve Batı Afrika'da Ebola'yı tedavi eden doktorlarla hemşireler ise beşinci sırada yer aldı.

Esad 26. Oldu

Listenin 29. sırasında yüzde 1 oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer aldı. 6'ıncı sırada Rus lider Vladimir Putin yer alırken, 9'uncu sırada Papa Francisco, 11'inci sırada ABD Başkanı Barack Obama ve 26. sırada Beşar Esad yer aldı.