Teknolojik Simitçi

‘Konum tabanlı satış’ hizmetinden yararlanan seyyar simitçi cirosunu yüzde yüz katladı! Geçtiğimiz günlerde STV Haber kanalında yayınlanan bir haber, onca diğer haber akışı arasında belki de dikkat çekmemiş olabilir. İstanbul’da yaşayan ve yoğun trafiğin olduğu yollarda...

Teknolojik Simitçi (29 Eylül 2012)

‘Konum tabanlı satış’ hizmetinden yararlanan seyyar simitçi cirosunu yüzde yüz katladı!

Geçtiğimiz günlerde STV Haber kanalında yayınlanan bir haber, onca diğer haber akışı arasında belki de dikkat çekmemiş olabilir.

İstanbul’da yaşayan ve yoğun trafiğin olduğu yollarda satış yapan bir seyyar simitçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) online trafik uygulamasını cep telefonuna yükleyerek rakiplerine fark atıyordu.

Uygulama sayesinde, trafiğin nerelerde tıkandığını takip eden uyanık simitçi, tezgâhını kapıp o noktalara koşuyordu. Bu sayede de diğer simitçilere göre daha fazla satış yapma olanağını yakalıyordu.

Artık ürün ve hizmetleri satabilmek için, doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kişilere ulaşmak gerekiyor. Bunun için de potansiyel müşterilerinizin nere(ler)de olduğunu bilmeniz gerekiyor. Teknoloji sayesinde bu artık hayal değil! Birçok ‘konum tabanlı uygulama’, pazarlama sektörüne bu olanağı sunuyor.

Seyyar bir simitçinin bile cirosunu artıran ‘konum tabanlı’ hizmetler, önümüzdeki dönemde pazarlama yöneticilerinin de aktif olarak kullanacakları gözde bir uygulama olacak.