Tarihteki ilk havaalanı 7000 yıl önce, Ortadoğu’da ‘antik uzaylılar’ tarafından inşa edilmiş

Irak Ulaştırma Bakanı Fincan, tarihteki ilk havalimanının ne zaman ve kimler tarafından yapıldığını açıkladı. Irak Ulaştırma Bakanı Kazım Fincan, dün yaptığı açıklamalarla kendisini dinleyen gazetecileri şaşkına çevirdi. Zira Fincan’a göre...

Tarihteki ilk havaalanı 7000 yıl önce, Ortadoğu’da ‘antik uzaylılar’ tarafından inşa edilmiş (6 Ekim 2016)

Irak Ulaştırma Bakanı Fincan, tarihteki ilk havalimanının ne zaman ve kimler tarafından yapıldığını açıkladı.

Irak Ulaştırma Bakanı Kazım Fincan, dün yaptığı açıklamalarla kendisini dinleyen gazetecileri şaşkına çevirdi. Zira Fincan’a göre, tarihteki ilk havaalanı 7000 yıl önce, Ortadoğu’da ‘antik uzaylılar’ tarafından inşa edildi ve gezegenlerarası misyonlar için kullanıldı. Zi Kar kentindeki havalimanı inşaatında konuşan Fincan, sözlerine “Gezegen üzerindeki ilk havaalanı buraya kurulmuştu. Milattan 5000 yıl önce inşa edilmişti” diye başladı.

7000 yıl önce yapıldığını iddia ettiği havalimanı için Zi Kar’ın seçilmesini hava koşullarının uygunluğuna ‘bağlayan’ Fincan, “Sümerliler bu topraklara yerleştiklerinde bunun farkındaydılar ve diğer gezegenlere seyahatleri için özellikle tercih ettiler” ifadelerini kullandı.

Kendisini dinleyenleri şaşkına çeviren Fincan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan şüphe duyan herkesi büyük Sümer tarihçisi Zecharia Sitchin’in ya da gezegendeki ilk havaalanının buraya, Nasıriye’ye inşa edildiğini anlatan ‘History Begins at Sumer’ (Tarih Sümer’de Başlar) başta olmak üzere Samuel Kramer’in kitaplarını okumaya davet ediyorum.”

Sputnik