Sosyal Ağlardaki Yenilikler Kervanına YouTube da Katıldı

60 kare/saniye (FPS) oranlı videoları destekleme, bağış sistemi, çeviri ve altyazı, ücretsiz ses efektleri… Video paylaşım sitesi YouTube saniyede 60 kare hızında videoların da siteye yüklenebileceğini duyurdu. YouTube CEO’su Susan Wojcicki tarafından yapılan açıklamada 60 kar...

Sosyal Ağlardaki Yenilikler Kervanına YouTube da Katıldı (27 Haziran 2014)

60 kare/saniye (FPS) oranlı videoları destekleme, bağış sistemi, çeviri ve altyazı, ücretsiz ses efektleri…

Video paylaşım sitesi YouTube saniyede 60 kare hızında videoların da siteye yüklenebileceğini duyurdu.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki tarafından yapılan açıklamada 60 kare/saniye (FPS) oranlı videoların YouTube’dan izlenebileceği belirtildi. Wojcicki ayrıca 48 kare/saniye (FPS) oranlı videoların da destekleneceğini kaydetti.

Bir başka yeni özellik ise, videolarınızı izleyen kullanıcıların size bağışta bulunabilecek olması. Böylece video gelirleri için umudunuzu sadece reklamlara bağlamak zorunda kalmayacaksınız. Bunların yanında kullanıcılar, artık videolar için kendi dillerindeki altyazıları siteye yükleyebilecekler.

Android için yeni yayınlanan YouTube Creator Studio cep uygulaması ise videolarınızla ilgili Google Analytics verilerine ve gerçek zamanlı tahmin verilerine ulaşmanıza izin verecek. Uygulamanın iPhone sürümü, “bir iki hafta” içinde yayınlanacak.

Yeniliklerin tümü bu kadarla da sınırlı değil. Videolarını renklendirmek isteyen kullanıcılar, hemen şu andan itibaren YouTube’un sunduğu 7.500 ücretsiz ses efekti ve arka plan sesiyle bunu yapabilecekler.