Samsung’dan dünyanın en büyük açık hava reklamı

Teknoloji devi Samsung, Galaxy S7 Edge’in tanıtımı için Moskova’da 25 katlı bir gökdelenin 80 metre yüksekliğinde ve 40 metre genişliğindeki cephesini giydirerek yeni bir rekora imza attı Açık hava reklam mecralarının başında gelen billboard reklamcı...

Samsung’dan dünyanın en büyük açık hava reklamı (23 Mayıs 2016)

Teknoloji devi Samsung, Galaxy S7 Edge’in tanıtımı için Moskova’da 25 katlı bir gökdelenin 80 metre yüksekliğinde ve 40 metre genişliğindeki cephesini giydirerek yeni bir rekora imza attı

Açık hava reklam mecralarının başında gelen billboard reklamcılığının en çok tercih edilme nedeni, en kısa sürede tüketiciye ulaşabilmeleri. Samsung bu noktada tüketicilerin en çok dikkatini çeken, reklam mesajlarını en kısa ve en etkili yoldan ileten billboard reklam modelini etkili bir biçimde kullanmış.

Moskova’nın Sokol bölgesinde bulunan 25 katlı gökdelen o çevrenin en yüksek binalarından biri, böylelikle Samsung Galaxy S7 reklamı tam 2.2 kilometreden görülebiliyor.

Onlarca LED panelden oluşan Galaxy S7 edge billboard’unda telefonla ilgili kablosuz şarj, suya dayanıklılık gibi özellikler döndürülüyor. Billboard’un kurulduğu Moskova – Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı bağlantı noktasından her gün yaklaşık 800 bin kişi geçiyor.

Dev reklam uzaktan şehrin kalbinde dev bir Samsung Galaxy S7 Edge telefon duruyormuş gibi görünüyor. Akşamki görüntüsü de oldukça ilgi çekici duruyor.

Aşağıdaki video reklamın ne kadar etkili olduğunu gözler önüne seriyor.