UberCHOPPER Türkiye’de

UBER Türkiye’de tutar mı derken, helikopter hizmeti de vermeye başlıyor Kısa sürede yepyeni bir iş ve kurumsal şirket yapısı kurarak, 60 ülkede hizmet veren, özel araç çağırma (mobil taksi) uygulaması UBER, İstanbul’da şimdilik 2 binin ü...

UberCHOPPER Türkiye’de (23 Mayıs 2016)

UBER Türkiye’de tutar mı derken, helikopter hizmeti de vermeye başlıyor

Kısa sürede yepyeni bir iş ve kurumsal şirket yapısı kurarak, 60 ülkede hizmet veren, özel araç çağırma (mobil taksi) uygulaması UBER, İstanbul’da şimdilik 2 binin üzerinde sürücü ortakla çalışıyor.

UBER Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, Turkishtime dergisine verdiği röportajda, 2016 hedeflerinin uberXL, uberAİLE gibi mevcut hizmetlerine yeni ürünler ve yeni şehirler eklemek olduğunu belirtti.

Öncelikli olarak da helikopter ile seyahat olanağı sağlayan uberChopper hizmetini sunmaya başlayacaklarını söyleyen Bahadırlı, araç paylaşımı sağlayan uberPOOL’u da yakında hayata geçireceklerini ekledi.

Mart’ta sunulan ve içinde çocuk koltuğu bulunan uberAİLE’nin de oldukça ilgi gördüğünü belirtti.

Neyran Bahadırlı Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Amerika’da UVA Darden School Business’de MBA yaptıktan sonra Merrill Lynch Londra’da teknoloji, medya, telekom, yatırım bankacılığı takımında çalıştı. Kariyerine yine Londra’da dijital iletişim şirketi Skype’da devam etti. 10 yıllık yurtdışı deneyiminden sonra İstanbul’a döndüğünde de, Uber Türkiye Genel Müdürü görevine getirildi.