Sabreden Derviş Muradına Ermiş!

Pete Cashmore tarafından 2005’te kurulan ve tüm dünyada takip edilen haber, teknoloji ve sosyal medya bloğu Mashable 8 yıl sonra 13.3 milyon dolarlık ilk yatırımını aldı. Yayın hayatına önemli bir teknolojik ve dijital haber kaynağı olarak 8 yıldır yatırım almadan devam eden M...

Sabreden Derviş Muradına Ermiş! (9 Ocak 2014)

Pete Cashmore tarafından 2005’te kurulan ve tüm dünyada takip edilen haber, teknoloji ve sosyal medya bloğu Mashable 8 yıl sonra 13.3 milyon dolarlık ilk yatırımını aldı.

Yayın hayatına önemli bir teknolojik ve dijital haber kaynağı olarak 8 yıldır yatırım almadan devam eden Mashable, kısa zaman içinde tüm dünyaca tanınan bir haber sitesi olmayı başarmıştı. 2009 yılında Time dergisi tarafından yılın en iyi 25 bloğu arasında gösterilen Mashable, son zamanlarda magazin haberlerine de yer vererek bir tür lifestyle bloğu olma yolunda ilerleme kaydetti.

Mashable’a ilk yatırım Updata Partners, New Market Ventures Partners, Social Stars, Buddy media kurucu ortakları Michael ve Kass Lazerow, Iglo Group CEO’su Elio Leoni Sceti, Havas’ın Global CEO’su ve One Young World kurucusu David Jones tarafından yapıldı.

Önümüzdeki süreçte daha geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmek için kararlı adımlarla ilerleyen Mashable, aldığı yatırım ile birlikte çalışan sayısını yüzde 50 oranında arttırarak bünyesine yeni yazarlar, editörler ve reklam satış ekibi katmayı hedefliyor.