Genç kızların Sevgililer Günü sendromuna çare arayan iyiliksever delikanlı

900 karanfil alıp bir okulun tüm kız öğrencilerine hediye etti ABD’nin Utah eyaletinde 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Hayden Godfrey, bütün bir yıl biriktirdiği 450 dolar ile 900 karanfil satın alıp, okuldaki tüm kız öğrencilere birer tan...

Genç kızların Sevgililer Günü sendromuna çare arayan iyiliksever delikanlı (13 Şubat 2016)

900 karanfil alıp bir okulun tüm kız öğrencilerine hediye etti

ABD’nin Utah eyaletinde 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Hayden Godfrey, bütün bir yıl biriktirdiği 450 dolar ile 900 karanfil satın alıp, okuldaki tüm kız öğrencilere birer tane armağan etti.

Geçen yıl Sevgililer Günü’nde sevgilisi olmayan gençlerin yaşadığı burukluğa çok üzülen Hayden, daha o gün kafasında böyle bir etkinlik planlamış ve bir yıl boyunca da nasıl gerçekleştireceği konusunda hazırlık yapmış.

İnternet üzerinden kesme çiçek satan bir toptancıyla karanfil başına 0,50 $ olarak anlaşmış. Okul hafta sonu tatiline girmeden de öğretmenleri ve gönüllü öğrenci arkadaşları aracılığıyla tüm kızlara dağıtmış.

Hemen belirtelim ki Hayden’ın ‘kıskanç olmayan’ bir sevgilisi var! Bu girişimi tümüyle iyilik amaçlıymış.

“Çok tatlısın Hayden!”

Hayden iyilik yapıp denize atmamış tabi. Sosyal medya çağına uygun olarak fotoğrafları Facebook hesabında paylaşmış.

Bu güzel jesti ile kızların, öğretmenlerinin ve okul yöneticilerin övgüsünü kazanan Hayden, Mashable’da da haber olunca fenomenlik yolunda ilk adımları da atmış bulunuyor.

Biz de haberimizi, hakkında en çok yapılan ortak yorumla noktalayalım o zaman :  “Çok tatlısın Hayden!”