Rusya’dan Türkiye’ye Sürpriz Destek!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un kızı Liza Peskova, uluslararası toplumun Türkiye’deki terör saldırıları karşısında tepkisiz kalmasını eleştirdi. Babası Peskov ve Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Genel Sekreteri olan dedesi Vladimir Solo...

Rusya’dan Türkiye’ye Sürpriz Destek! (2 Nisan 2016)

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un kızı Liza Peskova, uluslararası toplumun Türkiye’deki terör saldırıları karşısında tepkisiz kalmasını eleştirdi.

Babası Peskov ve Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Genel Sekreteri olan dedesi Vladimir Solotsinki gibi Türkolog olmak için Moskova Devlet Üniversitesi’nde Türkçe öğrenen Peskova, İnstagram hesabından paylaştığı bir mesajda, uluslararası toplumun Türkiye’deki terör saldırıları karşısında duyarsız kalmasını eleştirdi.

‘Paris’teki insanların ölümünden daha mı önemsiz?’

Peskova, “Ben Ankara’da doğdum, hayatımın ilk yıllarını orada geçirdim. Babam ve dedem Türkolog ve ben de Moskova Devlet Üniversitesi’nde Türkçe öğreniyorum. Böyle biri olarak dargınım ve çevremizde olanların ikiyüzlü olduğunu ve çifte standart uyguladığını hissediyorum. Neden internet Türk bayrakları ile dolu değil? Ankara’da pazar gecesi (13 Mart) evine otobüsle dönen insanların ölümü, Paris’teki insanların ölümünden daha mı önemsiz? Yani terör saldırıları, daha önemli ve az önemli diye ikiye mi ayrılıyor?” ifadelerini kullandı.

Sputnik news