Reklamverenler en çok hangi sosyal ağları tercih ediyor?

Sosyal medya reklamı söz konusu olduğunda, ilk akla gelen ve en çok tercih edilen popüler ağ Facebook Ancak dijital reklam pazarı liderinden sonra gelenlerle ilgili bilgiler daha az netlik taşıyor. Facebook’u sırasıyla Twitter ve Instagram izliyor. Social Fresh tarafı...

Reklamverenler en çok hangi sosyal ağları tercih ediyor? (12 Mayıs 2016)

Sosyal medya reklamı söz konusu olduğunda, ilk akla gelen ve en çok tercih edilen popüler ağ Facebook

Ancak dijital reklam pazarı liderinden sonra gelenlerle ilgili bilgiler daha az netlik taşıyor. Facebook’u sırasıyla Twitter ve Instagram izliyor.

Social Fresh tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, Instagram’ın pazarlama profesyonelleri arasındaki popülaritesi hızla artıyor. Yakında ikinci en önemli sosyal reklam medyası olarak Twitter’ı geçmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Facebook'un en son kazanç raporuna göre, her ay 200 bin’den fazla işletme Instagram’a reklam veriyor. Her geçen gün popülerliği ve kullanıcı sayısı artan Instagram’ın 30 yeni ülkede başlattığı reklam uygulaması da göz önüne alındığında, bu sayının gelecekte çok daha büyümesi beklenebilir.

Profesyonel iş ve insan kaynakları ağı LinkdIn de yüzde 23 ile dijital reklam pazarından payını alıyor. Pinterest ve Snapchat’in payları ise şimdilik çok az.

Aşağıdaki grafik dijital pazarlamacıların hangi sosyal ağlara düzenli reklam verdiklerini gösteriyor.

HANGİ SOSYAL MEDYA SİTESİNE REKLAM VERMELİ?

Popüler sosyal medya sitelerindeki reklam getirilerinin artı ve eksileriyle karşılaştırmalı analizi