Paris’teki operasyonda yaşamını yitiren polis köpeği Diesel Dünya TT listesine girdi

Paris’teki terör operasyonunda polislerin hayatını kurtarmak için kendisini feda eden polis köpeği Diesel #jesuischien etiketiyle dünya TT listesine girdi Paris’te geçtiğimiz Cuma günü 129 kişinin ölümü ile sonu&cc...

Paris’teki operasyonda yaşamını yitiren polis köpeği Diesel Dünya TT listesine girdi (18 Kasım 2015)

Paris’teki terör operasyonunda polislerin hayatını kurtarmak için kendisini feda eden polis köpeği Diesel #jesuischien etiketiyle dünya TT listesine girdi

Paris’te geçtiğimiz Cuma günü 129 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör eylemini gerçekleştiren ve her yerde aranan elebaşı 27 yaşındaki Abdelhamid Abaaoud ve arkadaşlarının Paris’in kuzeyindeki St. Denis banliyö semtinde bir apartman dairesinde izi bulundu. Polis, asker, anti terör birimi semti abluka altına aldı ve hücre evine şafak operasyonu gerçekleştirdi. Çarşamba sabahı saat 4.20 sıralarında teröristler polise ateş açtı. Güvenlik güçleri de teröristlere ateş açarak karşılıklı çatışma meydana geldi.

7 saat süren ve 2 kişinin öldüğü, 4 polisin yaralandığı, 8 kişinin de gözaltına alındığı terör operasyonuna katılan güvenlik güçlerinin arasında Diesel adında bir polis köpeği de vardı.

Alınan bilgilere göre, Diesel canlı bomba olan kadın teröristin apartmanın merdiveninde polislerin yanına yaklaşmasını önlemiş ancak o sırada vurularak öldürülmüştü. Bir anlamda polisleri korumak için kendisini feda etmişti.