Paran Kadar YouTube!

Söylentiler gerçeğe dönüşüyor, YouTube paralı oluyor! YouTube‘un, kullanıcıların belirli kanallara aylık ücret ödeyerek abone olabilecekleri bir model üzerinde çalışmakta olduğu iddiaları uzun süredir gündemdeydi. Eğer Financial Times‘da çıkan haber doğruysa, mo...

Paran Kadar YouTube! (7 Mayıs 2013)

Söylentiler gerçeğe dönüşüyor, YouTube paralı oluyor!

YouTube‘un, kullanıcıların belirli kanallara aylık ücret ödeyerek abone olabilecekleri bir model üzerinde çalışmakta olduğu iddiaları uzun süredir gündemdeydi. Eğer Financial Times‘da çıkan haber doğruysa, model bu hafta içinde yürürlüğe girecek.

Gelen haberler, YouTube’da bulunan 50 kadar kanala aylık 1,99 dolardan başlayan ücretler ödenerek abone olunabileceğini gösteriyor. Söz konusu kanalların, film ve televizyon programları yanında YouTube için özel hazırlanan içerik de sunacağı tahmin ediliyor. Bu modelin, Netflix, Hulu ve Amazon gibi diğer içerik sağlayıcıların yarattığı rekabete Google‘ın verdiği cevap olduğu belirtiliyor.

Yeni model çerçevesinde ücretli olacak kanalların hangileri olduğu belli değil. Şu an için mevcut kanallardan hangilerinin ücretli olacağı ve hangi yeni kanalların açılacağı da bilinmiyor. Ancak YouTube’un ortaklık yaptığı isimleri düşünürsek içerik üretme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyoruz.

CHIP Online