Oyuncak uğruna az daha canından oluyordu

Şişli’de bulunan bir alışveriş merkezi önünde bulunan oyuncak paylaşım kutusu içindeki oyuncakları almak isteyen bir çocuk, kutunun içinde mahsur kaldı. Küçük çocuğunum imdadına polis ve vatandaşlar yetişerek, çocuğu s...

Oyuncak uğruna az daha canından oluyordu (25 Mart 2016)

Şişli’de bulunan bir alışveriş merkezi önünde bulunan oyuncak paylaşım kutusu içindeki oyuncakları almak isteyen bir çocuk, kutunun içinde mahsur kaldı.

Küçük çocuğunum imdadına polis ve vatandaşlar yetişerek, çocuğu sıkıştığı yerden kurtardı.

Olay, önceki gün Şişli'de bulunan bir AVM önünde meydana geldi. Arkadaşlarıyla beraber AVM önüne gelen çocuklardan biri, kitap ve oyuncakların bulunduğu paylaşım kutusunu fark edip kutuya doğru yaklaştı. İstediği oyuncağı alabilmek için kutuya oyuncak atılan küçük boşluktan giren çocuğun, çıkması o kadar da kolay olmadı.

Küçük çocuk kutu içinde sıkışınca, arkadaşları vatandaşlardan yardım istedi. Bunun üzerine polisler ve vatandaşlar çocuğu kurtarmak için kutunun yanına geldi. Önce kafası çıkarılarak kurtarılmaya çalışılan çocuk, bu yöntem başarılı olmayınca, kutu içinde sırt üstü yatırılarak sıkıştığı oyuncak kutusundan çıkarıldı.

Kurtarılan çocuğun ilk sözleri “Belim acıdı” olurken, bu sözlerin hemen ardından yerdeki oyuncaklardan birini almaya çalıştığı da görüldü. Öte yandan polis, çocuğun almaya çalıştığı oyuncakları tekrar kutuya attı.

İHA / Murat Horoz