İstanbul’da Bu Yılki Yılbaşı Kutlamalarının Adresi Nispetiye ve Bağdat Caddesi

Şişli Belediyesi’nin bu yıl yılbaşı için Nişantaşı’nın süslenmeyeceğini açıklamasının ardından Beşiktaş Belediyesi Nispetiye Caddesi’ni kutlama mekanı olarak hazırlamaya başladı İstanbul’da her yılbaşı öncesinde başta Abdi İp...

İstanbul’da Bu Yılki Yılbaşı Kutlamalarının Adresi Nispetiye ve Bağdat Caddesi (16 Aralık 2014)

Şişli Belediyesi’nin bu yıl yılbaşı için Nişantaşı’nın süslenmeyeceğini açıklamasının ardından Beşiktaş Belediyesi Nispetiye Caddesi’ni kutlama mekanı olarak hazırlamaya başladı

İstanbul’da her yılbaşı öncesinde başta Abdi İpekçi Caddesi olmak üzere süslenip ışıklandırılan ve sokak partilerine ev sahipliği yapan Nişantaşı’nda bu yıl sessizlik hakim.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bu yıl yılbaşı ışıklandırması ve eğlenceleri olmamasının nedenini, “önceki yıllarda kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuştur" diye açıkladı.

 

Bu durumun ortaya çıkmasından sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Nispetiye Caddesi ve Etiler’i yılbaşı kutlamaları için hazırlamaya başladı.

Levent girişinden itibaren cadde üzerinde taklar kurulmaya, ağaçlar ışıklandırılmaya başlandı. Noel Baba ve ışıklarla süslenecek caddenin yılbaşına doğru kırmızı halı döşenerek kapatılacağı, sokak partileri, konser ve eğlenceler düzenleneceği söyleniyor. Hatta konser verecek sanatçılar arasında Tarkan’ın da adı geçiyor. Dev partinin yeni yıla havai fişek gösterileri ile girilmesinin ardından sabaha kadar süreceği söyleniyor.

 

 

 

 

Akmerkez’in dış cephe düzenlemesi sonunda bitecek mi?

‘En uzun dış cephe yenileme süresi’ nedeniyle dünya rekoruna aday olan Akmerkez’deki çalışmaların da yılbaşına kadar tamamlanacağı belirtiliyor. Çünkü, Etiler’deki görkemli yılbaşı partisinin sürprizinin Akmerkez üzerinden yapılacak 'video mapping' şov olacağı da konuşulanlar arasında. Alışveriş merkezinin üzerine kurulacak olan projeksiyon sistemiyle, bina baştan aşağıya yıkılacakmış!

Levent–Hisarüstü Metrosu da açılacak

Yapımına 2013 yılında başlanan Levent-Hisarüstü Metro Hattı da Aralık ayı sonunda hizmete girecek. Renkli aydınlatmaları ve farklı dekorlarıyla dikkat çeken 4.2 km uzunluğundaki Levent-Hisarüstü Metro Hattı yılbaşı kutlama etkinliklerine yetiştirilecek.

Anadolu yakası yeni yıla Bağdat Caddesi’nde girecek

Kadıköy Belediyesi de her yıl olduğu gibi yılbaşı kutlamaları için hazırlıklarını tamamladı. Dünyanın marka değerleri arasında gösterilen Bağdat Caddesi, yeni yıl kutlamaları için hazırlandı.

Geçen yıl caddeyi boylu boyuna kaplayan devasa süslemeler, belediye ekipleri tarafından bu yıl da prestij noktalarına yerleştirildi. Anadolu yakasının dört bir yanından Kadıköy’e gelecek yurttaşlar yeni yıla Bağdat Caddesi’nde girecekler.