Ölümden Mucize Kurtuluş

Kalkışa hazırlanırken bir anda alev topuna dönen uçaktaki 101 yolcu son anda şişme tahliye kaydıraklarından atlayarak kurtulmayı başardı. O anlar amatör kamera ile saniye saniye görüntülendi. ABD'de meydana gelen olayda hareket halinde kalmaya hazırlan...

Ölümden Mucize Kurtuluş (31 Ekim 2015)

Kalkışa hazırlanırken bir anda alev topuna dönen uçaktaki 101 yolcu son anda şişme tahliye kaydıraklarından atlayarak kurtulmayı başardı. O anlar amatör kamera ile saniye saniye görüntülendi.

ABD'de meydana gelen olayda hareket halinde kalmaya hazırlanan uçak alevler içinde kaldı. Venezuella’nın başkenti Caracas’a gitmek Fort Lauderdale kentinden kalmak için hazırlık yapan uçak alev alev yandı.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale kentinde Hollywood Uluslararası Havalimanı’ndan, Venezuella’nın başkenti Caracas’a gitmek için kalkışa hazırlanan uçakta yangın çıktı.

Dynamic Airways Havayollarına ait Boeing 767 tipi yolcu uçağı, henüz belirlenemeyen bir nedenle alevler içinde kaldı. Yolcular itfaiye ve ilk yardım görevlileri tarafından acil olarak uçaktan tahliye edilirken, yaralanan 7 yolcudan 3’u hastaneye kaldırıldı. Uçağın motor kısmında başlayan yangının çıkış nedenine dair açıklama yapılmadı.

Geçen ay da benzeri bir facia atlatılmıştı

British Airways'e ait Boeing 777 tipi uçağın bir motoru ABD'nin Las Vegas kentinde kalkış öncesi alev almıştı.. McCarran Uluslararası Havalimanı'nda meydana gelen olayda alevlerin hızla yayılmasıyla uçakta bulunan 159 yolcu ve 13 mürettebat yine benzer biçimde apar topar tahliye edilmişti. Uçağın bir anda dumanla dolmasıyla panik yaşayıp uçağı terk etmeye çalışan yolculardan yaralanan14'ü hastaneye kaldırılmıştı.