Nostaljik Twitter Makinesi İcat Etti!

Adam Vaughan adındaki İngiliz, eski telgraf ve teleks makinelerinden esinlenerek, tweetleri kağıda basan bir makine icat etti. İngiltere’de web tasarımcılığı yapan Adam Vaughan, bu ilginç buluşu yaparken, eski telgraf ve teleks makinelerinden etkilendi. BBC News’in haberine gö...

Nostaljik Twitter Makinesi İcat Etti! (26 Ağustos 2013)

Adam Vaughan adındaki İngiliz, eski telgraf ve teleks makinelerinden esinlenerek, tweetleri kağıda basan bir makine icat etti.

İngiltere’de web tasarımcılığı yapan Adam Vaughan, bu ilginç buluşu yaparken, eski telgraf ve teleks makinelerinden etkilendi.

BBC News’in haberine göre; tarihe büyük ilgi duyduğunu belirten İngiliz mucit, telgraf cihazlarının çalışma prensibinden yararlanarak, atılan tweetleri kâğıda basan makineyi icat etti.

İcadına “twittertape” adını veren Vaughan, makinenin yapım aşamasında başta saat olmak üzere çeşitli cihazların parçalarından yararlandı.

İngiliz mucit, ‘Twittertape’i yapmak için, bir termal yazıcı ve bir mikro kumanda kullandı.

Eternet kablosuyla bilgisayara bağlanan makine, 30 saniyede bir Vaughan’ın hesabından veri alarak, bunları yazıya geçirebiliyor.

Bu makineyi sadece meraktan icat ettiğini belirten mucit, ailesinin ve arkadaşlarının bu fikri ilk duyduklarında hiç beğenmediklerini belirtti.

Adam Vaughan’ın icadı, antika telgraf makinelerine benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

HaberTürk