New York’ta Şiddetli Patlamalar

ABD’nin New York kentinin Doğu Harlem bölgesindeki iki binada şiddetli patlama meydana geldi. Ardından da binalar çöktü. Gelen bilgiler 2 kişinin öldüğü ve 17 kişinin de yaralandığı. New York İtfaiyesi, 114. Ve 117. Caddeler arasındaki Park Avenue’de iki binada bir patlama ...

New York’ta Şiddetli Patlamalar (12 Mart 2014)

ABD’nin New York kentinin Doğu Harlem bölgesindeki iki binada şiddetli patlama meydana geldi. Ardından da binalar çöktü. Gelen bilgiler 2 kişinin öldüğü ve 17 kişinin de yaralandığı.

New York İtfaiyesi, 114. Ve 117. Caddeler arasındaki Park Avenue’de iki binada bir patlama meydana geldiğini açıkladı. Ardından da binaların çöktüğü belirtildi.

Manhattan’da Doğu Harlem bölgesinde meydana gelen olayda, iki binanın çöktüğü de rapor edildi. Bir itfaiyecinin aktardığına göre yerel saatle 09.31’de, 1646 Park Avenue’de meydana gelen patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. Bir görgü tanığı, “Tüm binalar sallandı. Yaralılar olduğunu tahmin ediyorum. Çok fazla duman var” dedi.

Patlamaya neyin neden olduğu henüz bilinmezken, 2 kişinin öldüğü ve 17 kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

Görgü tanıkları da yerel saatle sabah 09.00’da bir binadan büyük bir patlama sesi duyduklarını anlattı. Ardından binaların çöktüğünü ve yangın çıktığını anlatan görgü tanıkları gökyüzünü duman kapladığını aktardı.