New York’ta dev vincin caddenin üstüne devrildiği dehşet anlarının görüntüleri

Büyük bir facianın eşiğinden dönülen kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı ABD’nin en büyük kenti New York’un Manhattan bölgesinde sabah saatlerinde dev bir inşaat vinci kar fırtınasının etkisiyle yüzlerce metre y&u...

New York’ta dev vincin caddenin üstüne devrildiği dehşet anlarının görüntüleri (6 Şubat 2016)

Büyük bir facianın eşiğinden dönülen kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı

ABD’nin en büyük kenti New York’un Manhattan bölgesinde sabah saatlerinde dev bir inşaat vinci kar fırtınasının etkisiyle yüzlerce metre yükseklikten işlek bir caddenin üzerine düştü.

Mucize eseri sadece bir kişinin öldüğü belirtilen kazada üç kişinin yaralanmış olması büyük bir şans olarak yorumlanıyor. Fırtına yüzünden yıkıldığı belirtilen devasa vincin görüntüleri izleyenlerde şok etkisi yarattı.

New York City’nin Brooklyn’e yakın Manhattan bölgesinde kurulan bir mobil vinç, kar yağışıyla birlikte saatte 32 km hızla esen rüzgarın aniden 60 km/hız seviyesine çıkmasına daha fazla direnemeyerek büyük bir gürültü ile cadde boyunca yıkılarak çevreye büyük zarar verdi. Çok sayıda park halinde bulunan otomobilin ezilerek parçalanmasına neden olurken, o esnada otomobilinde oturmakta bulunan bir kişi kazada yaşamını yitirdi. 3 kişi de yaralandı.

Vincin yıkılması esnasında cadde üzerinde bulunan binadan kayıt alan bir izleyicinin paylaştığı görüntüler korkunç olayı tüm açıklığı ile gösteriyor. Caddede bulunanlar ise yıkılma anı esnasında ortamın savaş alanına döndüğünü belirtiyorlar. Belediye Başkanı caddenin temizlenerek yeniden trafiğe açılması işleminin günlerce sürebileceğini belirtti.