Deniz aslanının beklenmedik atağı herkesi şoka soktu

Deniz aslanı ani bir hareketle kıyıda oturan kız çocuğunu yakalayıp suya çekti Kanada’nın batısındaki Steveston bölgesinde yer alan Richmond sahil kentinde korku dolu anlara neden olan ilginç bir olay yaşandı. Suda görünen bir deniz anası, iskele...

Deniz aslanının beklenmedik atağı herkesi şoka soktu (24 Mayıs 2017)

Deniz aslanı ani bir hareketle kıyıda oturan kız çocuğunu yakalayıp suya çekti

Kanada’nın batısındaki Steveston bölgesinde yer alan Richmond sahil kentinde korku dolu anlara neden olan ilginç bir olay yaşandı.

Suda görünen bir deniz anası, iskelede gezinen insanların ilgisini çekti ve ona yiyecek atmaya başladılar. İlgiden memnun görünen hayvan da iskeleye doğru yüzüp insanların yanına kadar geldi.

İşte tam o sırada, hiç beklenmedik bir anda deniz aslanı iskelenin kıyısında oturan küçük bir kız çocuğuna arkadan yaklaşarak poposunu ısırdı ve tutup suya çekti.

Kıyıda büyük bir panik yaşanırken orada bulunan bir adam hemen suya atlayıp deniz aslanına müdahale ederek kızı kurtarıp sudan çıkardı.

Olaydan sonra deniz anası da bir daha su yüzeyinde görünmedi ve bölgeden uzaklaştı.

Küçük kız ve kurtarıcısı yara almadılar ancak korkudan şoka giren ve titreyen B.C. adlı kız ailesiyle birlikte hemen iskeleden uzaklaştı.

Michael Fujiwara tarafından çekilen video, Cumartesi günü YouTube'da yayınlandı ve üç gün içerisinde 21 milyondan fazla izlenerek rekor kırdı.

Fujiwara, CBC News'a "Kız çok sarsıldı. Ailesi ise şok geçirdi" dedi.

‘Aslında zararsızlar ancak insanlara alışık değiller ve sadece yiyecek derdindeler’

British Columbia Üniversitesi, Deniz Memelileri Araştırma Birimi yöneticisi Andrew Tites, California’da deniz aslanı olduğunu söylediği hayvana yakın olanları eleştirdi.

CBC News'a, "Videoyla ilgili ilk tepki, bazı insanların yaban hayatı süren bu hayvanlara mesafeli davranmamaları sonucu böyle bir olay yaşanmış olabilir” diyor ve ekliyor: "Onlar sirk göstericileri değiller. İnsanlar yanında olmak için eğitilmemişler."

Tites, deniz aslanının büyük olasılıkla kızın elbisesinin gıda olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu tür hayvanların doğal olarak tehlikeli olmadığını da ekledi.