New York’ta Çatılara Gizlenmiş İlginç Havuz ve Bahçeler

New York Times, ‘drone’ adı verilen uzaktan kumandalı İHA (insansız hava aracı) ile New York’un gökdelenleriyle ünlü  ticari, kültürel ve finansal merkezi Manhattan’da binaların tepelerindeki gizli lüks yaşam mekanlarını görüntüledi. Yukarıdakiler aşağıdakiler Bunaltı...

New York’ta Çatılara Gizlenmiş İlginç Havuz ve Bahçeler (26 Temmuz 2014)

New York Times, ‘drone’ adı verilen uzaktan kumandalı İHA (insansız hava aracı) ile New York’un gökdelenleriyle ünlü  ticari, kültürel ve finansal merkezi Manhattan’da binaların tepelerindeki gizli lüks yaşam mekanlarını görüntüledi.

Yukarıdakiler aşağıdakiler

Bunaltıcı yaz sıcaklarında cadde ve sokaklarında her gün binlerce insanın iş nedeniyle terli bir koşuşturmaca yaşadığı, otomobillerin arkalarında egzoz gazlarını bırakarak dolaştığı Manhattan’ın yükseklerinde aşağıdan bakıldığında görünmeyen turkuaz rengi vahalar var.

Yaz sıcağında aşağıdaki gündelik zorlu yaşam mücadelesine inat, bazı ‘şanslı’ insanlar işte buralarda sere serpe güneşlenip, havuzda serinleyerek buz gibi içkilerini yudumluyorlar.

Gecekondu dinlenme tesisleri

Çoğu kayıt dışı ve ruhsatsız bu saklı bahçe ve havuzların çatılara gizlenmesinin bir nedeni de, yerel yönetimin su kullanımı ile ilgili getirmiş olduğu kurallar ve kısıtlamalar bakımından göz önünde olmayarak dikkat çekmemek, tepki ve cezalardan kaçınmak. (Kaynak: New York Times)