Nasreddin Hoca Fıkrası Gibi Bir Haber!

Tuvalete giden kaptan pilot dönüşte kokpite giremeyince yardımcı pilot uçağı acil iniş yaptırmak zorunda kaldı Hindistan’da devlete ait “Air India” havayolu şirketinin başkent Yeni Delhi-Bangalore uçuşunda ilginç bir olay yaşandı. “Times of India” gaze...

Nasreddin Hoca Fıkrası Gibi Bir Haber! (15 Mayıs 2013)

Tuvalete giden kaptan pilot dönüşte kokpite giremeyince yardımcı pilot uçağı acil iniş yaptırmak zorunda kaldı

Hindistan’da devlete ait “Air India” havayolu şirketinin başkent Yeni Delhi-Bangalore uçuşunda ilginç bir olay yaşandı.

“Times of India” gazetesinin haberine göre, yolcu uçağı bugün Yeni Delhi’den havalandıktan kısa bir süre sonra pilot ihtiyaç gidermek için tuvalete gitti. Tekrar kokpite dönmek isteyen pilot kapının azizliğine uğradı.

Hindistan Havayolları’nın açıklamasında, Yeni Delhi’den Bangalore’ye giden uçakta, kaptan pilotun tuvaleti kullanmasının ardından kokpite girmeye çalıştığı ancak içeriden ve dışarıdan tüm zorlamalara rağmen kapının açılmadığı belirtildi.

Kokpitte yalnız kalan yardımcı pilot pek alışılmadık bir karar alarak, uçağı en yakındaki havalimanına indirmek için harekete geçti.

Yeni Delhi’den Bangalore’ye gitmek için havalanan uçak Bhopal Havaalanı’na indi.

Havaalanındaki teknik ekip, sıkışan kokpit kapısını açmak için uçağın ön penceresinden içeri girdi. Uzun uğraşlar sonrası kokpit kapısı açılarak içerde mahsur kalan yardımcı pilot dışarı çıkarıldı. Kapının sıkışmasına ters dönen bir vidanın neden olduğu belirtildi.

AA