14 Yaşındaki Türk Genci Twitter ve Facebook’a Rakip Olmayı Hedefliyor!

Edirne Valisi Hasan Duruer’in 14 yaşındaki oğlu Ahmet Enes’in de aralarında bulunduğu öğrenciler, uluslararası bilişim yarışmasında dünya ikincisi oldu. Ahmet Enes geliştirdiği sosyal paylaşım sitesiyle Twitter’a rakip olmayı hedefliyor. Ulusal ve uluslararası ya...

14 Yaşındaki Türk Genci Twitter ve Facebook’a Rakip Olmayı Hedefliyor! (15 Mayıs 2013)

Edirne Valisi Hasan Duruer’in 14 yaşındaki oğlu Ahmet Enes’in de aralarında bulunduğu öğrenciler, uluslararası bilişim yarışmasında dünya ikincisi oldu.

Ahmet Enes geliştirdiği sosyal paylaşım sitesiyle Twitter’a rakip olmayı hedefliyor.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül kazanan öğrenciler, Edirne Valisi Duruer’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Duruer, başarılı öğrencilerin çalışmalarının karşılığı olarak ödüllendirildiğini söyledi. Duruer, konuşmasının ardından oğlu Ahmet Enes’in de aralarında olduğu öğrencilere plaket verdi.

Baba olarak gururlu olduğunu dile getiren Duruer, “Her zaman kendisine güveniyorum ve güvenimi hiç boşa çıkarmadı, bizleri hep gururlandırdı. Hep hakkını savunmasını bildi” diye konuştu.

Büyük bir portal oluşturmayı düşünüyorum

Gazetecilere açıklama yapan 14 yaşındaki Ahmet Enes Duruer ise bine yakın yarışmacının katıldığı uluslararası bilişim yarışmasında dünya ikincisi olduğunu anlattı.

Kapsamlı bir sosyal paylaşım sitesi oluşturduğunu ifade eden Duruer, şunları kaydetti: “Uluslararası yarışma için bir sosyal paylaşım sitesi yaptım. Sosyal paylaşım sitesi yapma fikri aklıma geldiğinde, Twitter’i biliyordum ama ‘bunun daha gelişmişini yapmalıyım’ dedim. Uzun bir çalışma sonucu daha kapsamlı bir site oluşturdum. 4 bin kod yazdım ve hala geliştiriyorum.”

Ahmet Enes Duruer, kurduğu sitenin yaygınlık kazanması için uğraştığını belirterek, “Twitter’dan daha gelişmiş, Facebook’a benzer bir sosyal paylaşım sitesi ancak sade bir tasarım. ‘Papuaya.com’ adlı sitemi geliştiriyorum. Herhangi bir eğitim almamama rağmen, tek başıma bunun üstesinden geldim. İlerisi için büyük bir portal oluşturmayı düşünüyorum” şeklinde konuştu. AA