“N’aber Hong Kong?”

Yerçekimine meydan okuyan adrenalin bağımlısı Rus gençler bu kez sadece tırmanıp görüntü çekmekle de kalmadılar… Dünyanın en yüksek gökdelen, kule ve köprülerine gizlice tırmanan ‘çatıların çocukları’ Vitaliy Raskalov ve arkadaşları bu kez Hong Kong’taki bir gökde...

“N’aber Hong Kong?” (28 Ekim 2014)

Yerçekimine meydan okuyan adrenalin bağımlısı Rus gençler bu kez sadece tırmanıp görüntü çekmekle de kalmadılar…

Dünyanın en yüksek gökdelen, kule ve köprülerine gizlice tırmanan ‘çatıların çocukları’ Vitaliy Raskalov ve arkadaşları bu kez Hong Kong’taki bir gökdelenin tepesinde bulunan dev led ekranı hacklediler ve bakın ne yayınladılar.

Başta Moskova olmak üzere değişik ülkelerdeki gökdelen ve köprülere gizlice çıkarak hiçbir güvenlik önlemi almadan çektikleri video ve fotoğrafları internet ortamında paylaşmaları ile tanınan Rus maceracılar Vitaliy Raskalov ile Vadim Makhorov ikilisi ve takım arkadaşları bu kez daha ilginç bir gösteri girişiminde bulundular.

Son olarak 650 metre uzunluğundaki dünyanın ikinci yüksek yapısı olan Şangay Kulesi’nin tepesine çıkarak çektikleri video YouTube’da 35 milyon kez izlenmesiyle adlarından söz ettiren maceracılar bu kez Hong Kong’taki bir gökdelenin tepesindeki dev led ekranı gözlerine kestirdiler.

200 metre yüksekliğindeki Çin Online Merkezi’ni tırmanmayı başaran YouTube ve Instagram fenomeni gençler bir drone (uzaktan kumandalı insansız hava aracı) yardımıyla çektikleri görüntüleri bu kez YouTube yerine ele geçirdikleri dev led ekrandan bir mesajla birlikte canlı olarak yayınladılar: “N’aber Hong Kong?”

Shibuya Meydanı, Tokyo

Centraal station in Antwerpen, Belçika

Moskova

St. Petersburg

Golden Bridge, Vladivostok, Rusya

Uzunluğu 1.388 metre, Yüksekliği 226 metre

Vladivostok, Rusya

Roma, İtalya

Ukrayna

Notre Dame, Paris, Fransa