Mobil Dünya Kongresi Barselona’da toplanıyor

26 Şubat – 1 Mart tarihlerinde Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2018’de, 5G ile ilgili gelişmeler ve açıklamalar yapılacak Mobil endüstrideki en önemli etkinliklerden biri olan ve yıllık olarak düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongr...

Mobil Dünya Kongresi Barselona’da toplanıyor (3 Ocak 2018)

26 Şubat – 1 Mart tarihlerinde Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2018’de, 5G ile ilgili gelişmeler ve açıklamalar yapılacak

Mobil endüstrideki en önemli etkinliklerden biri olan ve yıllık olarak düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi, 26 Şubat – 1 Mart tarihlerinde "Daha İyi Bir Gelecek Yaratmak" temasıyla, 6 yıldır olduğu gibi bu yıl son kez yine İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanındaki mobil operatörler, cihaz üreticileri, teknoloji sağlayıcıları ve içerik sahiplerini temsil eden tanınmış yöneticiler bir araya gelecekler.

Gösteriler, projeler ve konuşmaların yanı sıra mobil endüstrideki yeni ürün ve teknolojilerin sunumları da Mobil Dünya Kongresi'nde katılımcılar ile buluşturulacak.

Kongrede en çok 5G teknolojisi ve geleceğin ağlarının gelişimi ile ilgili sunum ve konuşmalar yapılacak. Ayrıca yeni güvenlik ve geliştirmeler de konuşulacak. 208 ülkeden gelen 110.000'den fazla profesyonelin yanı sıra yaklaşık dört gün boyunca 2.300 katılımcı ve 320 konuşmacı da dahil olmak üzere, kalabalık bir katılım ile MWC için Katalonya'da toplanacak.

Konuşmacılar ise teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden McAfee CEO'su Christopher Young, BT Group CEO'su Gavin Patterson, Ericsson Başkanı ve CEO'su Borje Ekholm, NTT DOCOMO gibi telekom dünyasından birçok kişiliğin yanı sıra Bharti Enterprises'ın kurucusu ve GSMA başkanı Sunil Bharti Mittal yer alacak. Başkan ve CEO Kazuhiro Yoshizawa, Red Hat Başkan ve CEO'su Jim Whitehurst, Vodafone Group'un CEO'su Vittorio Colao ve SoftBankVision Fund'tan Rajeev Misra ise yer alacak diğer isimler olarak açıklandı.

Ayrıca her yıl olduğu gibi, Global Mobil Ödülleri töreni olacak ve bu ödüller otomotiv, sağlık, perakende, seyahat, eğitim ve akıllı şehirler de dahil olmak üzere 38 kategoride dağıtılacak.

6 yıldır adeta ‘Mobil Dünya Başkenti’ konumunda olan İspanya’nın ikinci büyük ve Katalonya bölgesindeki kenti Barselona bu yıl ev sahipliği bayrağını devredecek.

26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenilen yeni ürünlerden bazıları:

Samsung Galaxy S9

Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi Mix 3

Huawei P11

Sony Xperia XZ Premium

LG G7

HTC U11 Plus

Nokia 9

Huawei Watch 2

Huawei Watch 2 Classic