Microsoft, Kanada’da Bulut Bilişim Sistemlerini Destekleyecek İki Yeni Veri Merkezi Kuruyor

Toronto’da kurulacak yeni veri merkezlerinde 14 bin kişi istihdam edilecek Teknoloji devi Microsoft uzun araştırmalardan sonra, bulut bilişim sistemlerini destekleyecek yeni veri merkezlerinin yeri için Kanada’yı seçti. Microsoft Operasyon Direktörü (COO) Kev...

Microsoft, Kanada’da Bulut Bilişim Sistemlerini Destekleyecek İki Yeni Veri Merkezi Kuruyor (4 Haziran 2015)

Toronto’da kurulacak yeni veri merkezlerinde 14 bin kişi istihdam edilecek

Teknoloji devi Microsoft uzun araştırmalardan sonra, bulut bilişim sistemlerini destekleyecek yeni veri merkezlerinin yeri için Kanada’yı seçti.

Microsoft Operasyon Direktörü (COO) Kevin Turner, Toronto Belediye Başkanı John Tory ile birlikte düzenlediği basın toplantısında kararı açıkladı.

Toronto Globe’un haberine göre Turner, bulut bilişim teknolojisine talebin, her çeyrekte bir öncekine oranla üç kat arttığına işaret ederek, ''bizim de bu alanda yavaşlamamız düşünülemez'' diye konuştu.

Toronto ve Quebec City’de 2016 yılında tamamlanacak veri merkezleri, Office 365 ve Dynamics CRM Online sistemlerinin altyapısını oluşturacak.

Toronto Belediye Başkanı John Tory ise, Microsoft Veri Merkezi'nin Toronto için 14 bin yeni istihdam anlamına geleceğini belirtti.

Tory, ''Bu yatırımla 21. yüzyılı Toronto'ya getirmiş olacağız. Toronto fikirlerini hayata geçirmeye hazır yetenekli iş gücüne ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bu yatırım, inovasyon alanındaki boşluğu dolduracak'' dedi.