Microsoft, iPhone için özel selfie uygulaması geliştirdi

Dünyanın en büyük yazılım ve bilişim şirketi Microsoft, aynı zamanda rakibi olan teknoloji devi Apple'ın ürettiği cep telefonu iPhone için selfie uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Şirketin web sayfasından yapılan açıklamaya göre, u...

Microsoft, iPhone için özel selfie uygulaması geliştirdi (5 Ocak 2016)

Dünyanın en büyük yazılım ve bilişim şirketi Microsoft, aynı zamanda rakibi olan teknoloji devi Apple'ın ürettiği cep telefonu iPhone için selfie uygulaması geliştirdiğini açıkladı.

Şirketin web sayfasından yapılan açıklamaya göre, uygulama, selfie ve portre için tasarlandı. Renk, ten rengi, aydınlatma gibi ayarları düzenleme, artırma olanağı sunuluyor. Böylece fotoğrafların kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Uygulamanın 13 ayrı filtre seçeneğiyle görüntü temizleniyor ve diğer iyileştirmeler düzenleniyor. Ayrıca 'karşılaştır' düğmesine basılarak fotoğrafın eski ve yeni hali görülebiliyor.

Kullanıcılar, saniyeler içinde normal fotoğrafları şık bir portreye dönüştürebilecek. Uygulamanın ana özellikleri, burun kısaltma, akıllı iyileştirmeler, otomatik poz verme ve renk temasından oluşuyor. 5.,8 megabaytlık uygulama, iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için tasarlandı.

Microsoft, daha önce Windows telefonlar için 'Lumia Selfie' adındaki kendi kendine fotoğraf çekim uygulamasını ve nisan ayında fotoğrafa bağlı olarak yaş tahmininde bulunan yazılımı kullanıcıların hizmetine sunmuştu.