Microsoft ile Google Arasında Tarihi Anlaşma

Teknoloji devleri Microsoft ve Google bugüne kadar birbirleri hakkında açtıkları tüm patent ihlali davalarını karşılıklı olarak geri çekme konusunda anlaştılar Yazılım devi Microsoft ve arama motoru merkezli teknoloji devi Google, birbirleri hakkında açt...

Microsoft ile Google Arasında Tarihi Anlaşma (1 Ekim 2015)

Teknoloji devleri Microsoft ve Google bugüne kadar birbirleri hakkında açtıkları tüm patent ihlali davalarını karşılıklı olarak geri çekme konusunda anlaştılar

Yazılım devi Microsoft ve arama motoru merkezli teknoloji devi Google, birbirleri hakkında açtıkları ABD ve Almanya’da devam etmekte olan 18 patent ihlali davasını karşılıklı anlaşarak geri çekme kararı aldılar. Microsoft sözcüsü, konu ile ilişkin ayrıntı vermezken sadece olayı doğrulamakla yetindi.

Şirketlerin anlaşmasıyla Microsoft'un Xbox oyun konsolları ve diğer cep telefonlarında kullanılan Windows ürünleri, Wi-Fi ve patent gibi çeşiti teknolojileri içeren mahkeme kavgaları sona erecek. Anlaşma aynı zamanda Google’ın geçen yıl sattığı Motorola mobil ürünleri ile ilgili Lenovo’ya açtığı tüm davaları da düşürecek.

Microsoft ve Google arama motorları ve mobil bilgi işlem cihazları da dahil olmak üzere, birbirleri ile doğrudan rekabet ürünleri yapmaya devam edeceklerinden, bu anlaşma ileride doğabilecek hak ihlali davalarını kapsamayacak.