Messenger’ın Kapanma Tarihi Belli Oldu

Microsoft, eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger anlık mesajlaşma sistemini 15 Mart’ta kapatıyor. Microsoft’un bir zamanların popüler mesajlaşma programı Live Messenger son günlerini yaşıyor. Bazı Live Messenger kullanıcılarına gönderilen Microsoft imz...

Messenger’ın Kapanma Tarihi Belli Oldu (9 Ocak 2013)

Microsoft, eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger anlık mesajlaşma sistemini 15 Mart’ta kapatıyor.

Microsoft’un bir zamanların popüler mesajlaşma programı Live Messenger son günlerini yaşıyor. Bazı Live Messenger kullanıcılarına gönderilen Microsoft imzalı e-postalarda yazılımın son kullanma tarihinin 15 Mart 2013 olduğu belirtildi.

Bu tarihten itibaren Microsoft kullanıcılarını Skype’a yönlendirecek. Bunun için kullanıcıların ekranına bir bildirim çubuğu gelecek ve Skype’e terfi edilmesi istenecek. Windows Live Messenger hizmetinin kapanmayacağı tek ülke ise Çin olacak.

Böylece, ‘Haydi MSN’e geçelim’ çağrısı artık bundan sonra  yerini ‘Haydi Skype’a geçelim’e bırakacak!

Yaklaşık 12 yıllık geçmişi bulunan MSN Messenger’ın kapatılıyor olması pek çok internet kullanıcısını üzecek gibi görünüyor. Uzun yıllar MSN Messenger’ı kullananlar, Live Messenger ilk çıktığında da zor benimsemişlerdi.  Oldukça alışılmış ve basit bir arayüzü olan MSN Messenger, Windows Live Messenger ile biraz daha karmaşık bir hale gelmişti.

Facebook’da anlık sohbetin çıkması ve akıllı telefonlarda Whats App gibi uygulamaların artmasından sonra Live Messenger kullanımı her geçen gün daha azalsa da,  yine de halen azımsanmayacak bir kitle Live Messenger’ı anlık mesajlaşma için kullanıyor. Bu kullanıcıların Skype’a geçiş ve alışmalarının nasıl bir süreç olacağını yaşayıp göreceğiz.