Merdiven Boyama Sınırları Aştı!

İstanbul Fındıklı’da gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerin Beyoğlu belediyesi tarafından griye boyanmasına tepki olarak başlayan ve sosyal medyada geniş yankı bularak kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılan merdiven boyama eylemi İsveç’te de yapıldı. İsveç’in...

Merdiven Boyama Sınırları Aştı! (12 Eylül 2013)

İstanbul Fındıklı’da gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerin Beyoğlu belediyesi tarafından griye boyanmasına tepki olarak başlayan ve sosyal medyada geniş yankı bularak kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılan merdiven boyama eylemi İsveç’te de yapıldı.

İsveç’in Härnösand şehrinin en büyük kilisesinin merdivenleri bir grup tarafından gökkuşağı renklerine boyadı. Grup daha sonra Facebook üzerinden sayfa açarak boyanın silinmemesi için kampanya başlattı.

Bu sabah merdivenler yetkililer tarafından tazyikli su ile temizlenerek eski haline getirildi. Olayı polise ihbar etmeyeceklerini söyleyen Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürü Gösta Fahlén, “Kanunlara göre merdivenlerin gri olması gerekir. Ne kadar hoş gözükse de kanun dışı boyamaya izin veremeyiz. Eğer bir daha merdivenleri boyamaya kalkarlarsa şikayette bulunuruz” dedi. (CİHAN)