Kore Yarımadası’nda Siber Savaş Başladı

Kuzey Kore resmi haber ajansına ait “Uriminzokkiri” adlı web sitesinin, sosyal paylaşım ve fotoğraf siteleri Twitter ve Flickr hesaplarının hackerlar tarafından çökertildiği bildirildi Kuzey Kore’nin fotoğraf paylaşım sitesi Flickr hesabına hacker grubu “Anonym...

Kore Yarımadası’nda Siber Savaş Başladı (5 Nisan 2013)

Kuzey Kore resmi haber ajansına ait “Uriminzokkiri” adlı web sitesinin, sosyal paylaşım ve fotoğraf siteleri Twitter ve Flickr hesaplarının hackerlar tarafından çökertildiği bildirildi

Kuzey Kore’nin fotoğraf paylaşım sitesi Flickr hesabına hacker grubu “Anonymous”un gönderdiği iddia edilen bir iletide, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un fotoğrafının altına “Dünya barışını kıtalar arası balistik füze ve nükleer silah ile tehdit ediyor/Kendi halkı açlıkla boğuşurken boşa para harcıyor” mesajının yazıldığı kaydedildi.

Kuzey Kore’nin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabına ise “çökertilmiştir” ve “tango bitti” iletisinin gönderildiği ve internet sayfanın ülkenin Flickr hesabına yönlendirildiği bildirildi.

Pyongyang yönetiminin gönderdiği, Kuzey Kore lideri Kim’in diğer askeri yetkililerle çekilen fotoğrafları gibi iletiler, Uriminzokkiri aracılığıyla sosyal paylaşım sitelerine gönderiliyor.

AA