Kızının Derslerinin Olumsuz Etkilenmesini İstemeyen Baba, Çareyi Facebook’u Satın Almakta Buldu!

Kızına Facebook’tan çıkması için para ödeyen baba ABD’de tartışma yarattı. NEW YORK – Facebook hesabını beş ay boyunca kapatması karşılığında, kızına 200 dolar ödeme yapacak olan baba ABD’de tartışma konusu oldu. Paul Baier isimli baba ile 14 yaşında...

Kızının Derslerinin Olumsuz Etkilenmesini İstemeyen Baba, Çareyi Facebook’u Satın Almakta Buldu! (7 Şubat 2013)

Kızına Facebook’tan çıkması için para ödeyen baba ABD’de tartışma yarattı.

NEW YORK – Facebook hesabını beş ay boyunca kapatması karşılığında, kızına 200 dolar ödeme yapacak olan baba ABD’de tartışma konusu oldu. Paul Baier isimli baba ile 14 yaşındaki kızı Rachel’in arasında imzalanan sözleşmeye göre Baier, Facebook hesabını beş aylığına kapattığı takdirde kızına 200 dolar ödeme yapacak.

Babası tarafından kızına sunulan ve her iki tarafın koşulları kabul ederek imzaladığı yasal sözleşmeye göre, Rachel Nisan ayının ortasına kadar Facebook’a girmediği takdirde 50 dolar, Haziran ayının ortasına kadar istikrarını koruduğu takdirde ise geri kalan 150 doları almaya hak kazanacak.

14 yaşındaki kız ile babası arasında imzalanan sözleşmenin ilgi çekici bir yanı da, kızının babasına Facebook şifresini vererek kendisini kontrol etmesine izin vermesi oldu.

Rachel’in derslerinde çok başarılı olduğunu fakat Facebook yüzünden dikkatinin dağıldığını düşünen babaya, Facebook kullanıcılarının üçte birinin altı ay öncesine oranla siteyi daha az kullandığı söylenince, “Bunun iyi bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Kızımın Facebook’ta büyüyen bir jenerasyonun parçası olduğunu fark etmiştim. Bu sözleşmeyi imzaladığı için bir yandan çok mutluyum. Diğer yandan da, anlaşma sona ermesiyle onun Facebook’u eskisi kadar yoğun kullanacak olması beni rahatsız ediyor” dedi. (ANKA)

Editörün Notu: Gençler artık gerçekten de Facebook’tan bıkmaya başlamış olmalılar ki, çevremde birbirlerinden habersiz olarak bu haberi okuyan Rachel ile aynı yaşlardaki gençlerin ilk ortak tepkisi “Ben 50 Dolara kapatırım!” oldu.