Kızıl Ordu Korosu’ndan ‘Oynama Şıkıdım Şıkıdım’

Dünyaca ünlü Rus Kızıl Ordu Korosu'nun bu ay İstanbul ve Ankara'da vereceği konserlerin repertuarı belli oldu. Efsanevi koro, Tarkan ve Barış Manço gibi sanatçıların şarkılarıyla Türk dinleyicilerine sürpriz yapacak. Coşku dolu sahne perfor...

Kızıl Ordu Korosu’ndan ‘Oynama Şıkıdım Şıkıdım’ (2 Haziran 2015)

Dünyaca ünlü Rus Kızıl Ordu Korosu'nun bu ay İstanbul ve Ankara'da vereceği konserlerin repertuarı belli oldu. Efsanevi koro, Tarkan ve Barış Manço gibi sanatçıların şarkılarıyla Türk dinleyicilerine sürpriz yapacak.

Coşku dolu sahne performanslarıyla gittikleri her ülkede gönülleri fetheden Rus Kızıl Ordu Korosu, Istanbul Entertainment Group IEG Live ve Sa Organizasyon işbirliği ile Türkiye'ye geliyor.  Ünlü topluluk, T.C. Rusya Büyükelçiliği'nin de desteğiyle 13 Haziran'da İstanbul Zorlu PSM'de, 15 Haziran'da ise Ankara Congresium'da konser verecek.

Açılış İstiklal Marşı İle

Kızıl Ordu Korosu'nun repertuvarında Rusça şarkıların yanı sıra, 7'den 70'e herkesin bildiği Türkçe ve yabancı birçok şarkı da var. Konserlerinin açılışını İstiklal Marşı ile yapacak olan topluluk, Tarkan'dan "Şıkıdım", Barış Manço'dan "Genç Osman", Pharrell Williams'tan "Happy", Daft Punk'tan "Get Lucky"ye kadar birçok sevilen şarkıyı kendi tarzıyla yorumlayacak.

Ekibin repertuvarında "Kalinka" ve "Katyuşka" gibi Rus halk şarkılarından Mozart ve Verdi gibi sanatçıların opera aryalarına kadar klasikleşmiş eserler de bulunuyor.

sputniknews