Ünlüler “Arkadaşım İnsan” Klibinde Çevre ve Hayvanlar Hakları İçin Bir Araya Geldi

Uzun zaman önceydi biz seninle dosttuk, Sokaklarda özgürce oynar dururduk, Ekmeğini sevgini esirgemezdin, Arkadaşça birlikte yaşar dururduk. Topraklar asfalt ile örtülmemişti, Beton duvarlar öyle yükselmemişti, Ne kuş ne ağaç kaldı büy&uu...

Ünlüler “Arkadaşım İnsan” Klibinde Çevre ve Hayvanlar Hakları İçin Bir Araya Geldi (3 Ocak 2015)

Uzun zaman önceydi biz seninle dosttuk,

Sokaklarda özgürce oynar dururduk,

Ekmeğini sevgini esirgemezdin,

Arkadaşça birlikte yaşar dururduk.

Topraklar asfalt ile örtülmemişti,

Beton duvarlar öyle yükselmemişti,

Ne kuş ne ağaç kaldı büyük kentlerde,

Ölüme ve açlığa terk ettin bizi

Arkadaşımsan arkadaşım ol insan!

Çok sayıda ünlü sanatçı, Barış Manço'nun Arkadaşım Eşek şarkısından uyarlanan Arkadaşım İnsan şarkısı ile hayvan hakları ve doğa konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya geldi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, hayvanları sevmek ve onları korumak için 'Arkadaşım İnsan' klibi hazırlandı.

Barış Manço'nun dillerden düşmeyen 'Arkadaşım Eşşek' parçası, hayvan hakları savunucusu Serzeniş ekibinin hazırladığı 'Arkadaşım İnsan' klibinin sesi oldu. 'Arkadaşım İnsan' klibi Manço'nun doğum günü olan 2 Ocak'ta izleyicisi ile buluştu.

Bora Er'in yapımcılığını üstlendiği ve Serzeniş ekibinin gerçekleştirdiği 'Arkadaşım İnsan' klibi projesine şarkıcı Leman Sam, Fuat Saka, Mehmet Erdem ve Boğaziçi Caz Korosu gibi önemli isimlerde sesleri ile katkıda bulundu. Projenin yönetmenliğini Şahin Canbolat, şarkının uyarlamasını Bora Er ve Oktay Çaparoğlu, müzik yönetmenliğini ise Muhlis Berberoğlu yaptı. Hazırlanan klip, Barış Manço'nun dillere pelesenk olmuş 'Arkadaşım Eşşek' parçası 'Arkadaşım İnsan' projesinin sesi oldu.