Kızıl Ordu Korosu, Tarkan ve Barış Manço’nun Şarkılarıyla İstanbulluların Gönlünü Fethetti

Dünyanın en büyük ve en eğlenceli ordu korosu olan Rus Kızıl Ordu Korosu, Rusya ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde önceki gün Zorlu PSM’de evrensel ezgilerle süsledikleri şarkılarını İstanbullularla ...

Kızıl Ordu Korosu, Tarkan ve Barış Manço’nun Şarkılarıyla İstanbulluların Gönlünü Fethetti (15 Haziran 2015)

Dünyanın en büyük ve en eğlenceli ordu korosu olan Rus Kızıl Ordu Korosu, Rusya ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde önceki gün Zorlu PSM’de evrensel ezgilerle süsledikleri şarkılarını İstanbullularla birlikte söyledi.

Türkiye’ye özel hazırladıkları repertuarlarıyla İstanbulluların dakikalarca ayakta alkışladığı dev koro, konserin açılışını İstiklal Marşı ile yaptı. Megastar Tarkan’dan “Şıkıdım”, Barış Manço’dan “Genç Osman” ve “Arkadaşım Eşek”, Pharrell Williams’tan “Happy”, Daft Punk’tan “Get Lucky”ye kadar yerli ve yabancı birçok unutulmaz şarkıyı sanatseverler için yorumladı. Dans shovlarıyla da izleyiciyi coşturan Rus Kızıl Ordu Korosu, “Katyuşa”, “Kalinka”, “Kernina” ve “Ave Maria” gibi klasikleşmiş popüler eserleriyle müzikseverlerden büyük alkış aldı.

Dünya çapında 20 milyondan fazla hayran kitlesi bulunan, 50 ülkede sahne alan 120 kişilik Kızıl Ordu Korosu, bu gece de şarkılarını Ankaralılar için söyleyecek. Konser, Congresium’da gerçekleştirilecek.