Kişiye Özel Twitter Geliyor

Twitter'ın mobil uygulamalarına çok yakında gelecek yeni bir güncellemeyle birlikte, cihazlardaki diğer uygulamalar da takip edilerek, kişiselleştirilmiş içerik sunulmaya başlanacak Kullanıcının interneti değil, internetin kullanıcıyı tanıyıp anladığı ve ki...

Kişiye Özel Twitter Geliyor (27 Kasım 2014)

Twitter'ın mobil uygulamalarına çok yakında gelecek yeni bir güncellemeyle birlikte, cihazlardaki diğer uygulamalar da takip edilerek, kişiselleştirilmiş içerik sunulmaya başlanacak

Kullanıcının interneti değil, internetin kullanıcıyı tanıyıp anladığı ve kişisel gereksinimlerine en uygun çözümleri ürettiği Web 3.0 sürecine Twitter’da dahil oluyor.

Bu güncelleme sonrası, izin veren kullanıcıların, diğer kişisel verilerine erişilmeden, cihazlarında yüklü olan uygulamalar takip edilecek. Beğeniler algılanıp buna göre kişiselleştirilmiş servis hizmetleri sunulacak.

Twitter, güncellemeyle gelecek bu yeniliğin, kullanıcılara daha iyi ve daha kişiselleştirilmiş bir kullanım sunmak için yapılacağını belirtiyor.

Ayrıca kişisel verilerin korunacağını da aktaran Twitter, sadece izin veren kullanıcıların, cihazlarında yüklü olan uygulamaların takip edileceğini ve uygulamaların içerisindeki kişisel verileri takip etmeyeceklerini belirtiyor.

Gelecek güncelleme sonrası Twitter, kullanıcılarına daha kişiselleştirilmiş, kimi takip etmeli ve sponsorlu içerikleri sunacak. Kullanıcılar açısından filtrelenmiş yararlı içerik ile işlevsel kullanım kolaylığı getirilirken, hedeflenmiş reklam mesajları ile de Twitter'ın reklam satış gelirlerinin arttırılması planlanıyor.

Bu güncellemeyle birlikte, küçük hata düzeltmeleri ve çeşitli performans iyileştirmeleri de yapılacak.