Kıs Bakalım, Kıs Bakalım…

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 40 Bin Kişilik Koro: “Her Yer İnönü, Her Yer Beşiktaş”, “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonunun ilk derbi maçı bu gece Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynandı. Derbi maça...

Kıs Bakalım, Kıs Bakalım… (18 Ağustos 2013)

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 40 Bin Kişilik Koro: “Her Yer İnönü, Her Yer Beşiktaş”, “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş”

Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonunun ilk derbi maçı bu gece Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynandı. Derbi maça, atılan sloganlar kadar Lig TV’nin uyguladığı sansür damgasını vurdu. Maçı Beşiktaş ikinci yarıda attığı gollerle 2 – 0 kazandı.

Maç öncesi Beşiktaş taraftarı 31 Mayıs’ta başlayan Taksim Gezi protestolarında sık sık kullanılan sloganları tekrarladılar.

Taraftarlar önce, “Her yer İnönü, her yer Beşiktaş” tezahüratını yaparken, daha sonra ise kısa süreliğine de olsa, “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganını söylediler.

Ardından Gezi parkı olaylarında sıkça söylenen Sık bakalım marşı söylendi.

Maçın 34. Dakikasında Her yer Taksim Her yer direniş sloganı tekrar stadı kapladı. Lig TV ise sloganlar sırasında maçın sesini kısmayı tercih etti.

Lig TV Sansürüne Sosyal Medyada Büyük Tepki!

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan derbi maça atılan sloganlar kadar Lig Tv’nin uyguladığı sansür damgasını vurdu.

Maçın başlamasına dakikalar kala ve 34.dakikada “Her yer Taksim Her Yer Direniş” sloganının atıldığı anlarda Lig Tv’nin tribünlerin sesini kıstığı gözlendi. Bu durum Twitter’da büyük tepki topladı ve futbolseverler Lig TV için boykot kampanyası başladı.

‘Sık Bakalım’ın Digitürk / Lig TV Versiyonu:

Kıs bakalım, kıs bakalım, tribünlerdeki mikrofonların seslerini kıs bakalım, abonelikler iptal edilince, kimse seni izlemeyince, maçları kime yayınlayacaksın bakalım!

İşte bazı tweetler:

Can Dündar: Direndigiturk.. Bu sezon işin zor. Kıs bakalım, kıs bakalım/ efektleri kıs bakalım… Görüntüyü ver, efektini aç, delikanlı kim bakalım. ..

Çiğdem Toker: Maçın görüntüsünü @LigTV ‘den izleyip, sesinı, twitter’dan ‘okumak’, hazin ve matrak…Başka bir yerde böyle bi’ maç daha var mıdır…

@action man:
 Kıs bakalım, kıs bakalım, sesini de kıs bakalım, kamera kapat mikrofonu at, delikanlı kim bakalım.

@behzatc_
Lig TV devre arasında başbakanın ulusa sesleniş konuşmasını yayınlasın 🙂

@BerxwedanYARUK
Siz sadece Akp grup toplantisini versenize @LigTV

@kartalde
Lig TV sesi kısma,kendini sık,aşagıdan korku sesi geliyor yüksek desibel…yusuf,yusuf

‏@nygokhan
Lig TV’nin işi zor. Daha maç sonuna doğru “Gündoğdu” marşı söylenecek. 🙂

‏@emresamur
Lig TV .. digitırt.. yandaşlığın batsın emi… Bu ülkenin en nefret edilen markasısınız. Ölüm çıkar bu evden, sizin markanız giremez çok net

‏@yagmur00000007
Lig Tv. Ses kısmış!!! Evlerden, sokaklardan sloganları duyuyorum. Nereye ses kısıyorsun? Bak evimizde son ses bağırıyoruz, kıs bakalımmmm…

İşte Dakika 34’te gerçekleşen protesto görüntüleri: